LAJME
LG G3 Set 1 Vlerësim: LG G3 Overall Score

Vlerësim: LG G3

Përparësitë: Mangësitë: Dizajn të shkëlqyeshëm, ekran të mprehtë, kamerë shumë të mirë dhe përformancë të shkëlqyer. A duhet ta konsideroni LG G3 si telefonin tuaj

04 March, 2015 Smartphone, Vlerësime
Samsung Galaxy S6 dhe Galaxy S6 Edge 0

Shfaqen çmimet për Samsung Galaxy S6 dhe S6 Edge për Evropë

Dy ditë më parë në ngjarjen MWC 2015 në Barcelonë, Samsung prezantoi dy modele të reja të serisë Galaxy, Samsung Galaxy S6 dhe Samsung Galaxy

03 March, 2015 Lajme, Telefon
BlackBerry Leap 0

Prezantohet BlackBerry Leap në MWC 2015

Në konferencën për shtyp në ngjarjen MWC 2015, BlackBerry prezantoi modelin e ri BlackBerry Leap, një pajisje e rangut të mesëm. BlackBerry Leap vjen me

03 March, 2015 Lajme, MWC, Telefon
Lenovo Miix 300 0

Lenovo prezanton tabletin Lenovo Miix 300 në MWC 2015

Në ngjarjen MWC 2015, e cila aktualisht është duke u mbajtur në Barcelonë, Lenovo ka prezantuar tabletin e ri Lenovo Miix 300 me platformën Windows

02 March, 2015 Lajme, MWC, Tablet
Sony Xperia M4 Aqua 2 0

Prezantohet Sony Xperia M4 Aqua

Javën e kaluar kemi dëgjuar se smartphone-i i ri nga Sony, do të prezantohet në MWC 2015 dhe tani pikërisht Sony edhe e ka konfirmuar

02 March, 2015 Lajme, MWC, Telefon
Samsung Galaxy S6 dhe Galaxy S6 Edge 0

Zyrtare: Prezantohen Samsung Galaxy S6 dhe Galaxy S6 Edge

Në Kongresin Botëror  të Telefonave mobil  2015 i cili ka filluar të mbahet sot në Barcelonë, Samsung prezantoi dy modele të reja të gjeneratës Galaxy,

02 March, 2015 Lajme, Telefon
HTC One m9 1st 0

Ekskluzive: Prezantohet HTC One M9

Siç është paralajmëruar edhe më herët, HTC sapo prezantoi modelin e ri HTC One M9 i cili bazuar në karakteristika harduerike si duket do të

01 March, 2015 Lajme, Telefon
Permbledhja Javore front 0

Përmbledhja Javore: 23 Shkurt – 28 Shkurt

Për ju që nuk keni pasur mundësi të informoheni për risit nga bota e teknologjisë gjatë kësaj jave që lamë pas, kemi bërë përmbledhjen javore

01 March, 2015 Përmbledhja Javore
Moto E LTE (1) 0

Lansohet Moto E i ri me LTE dhe ekran më të madh

Kompania Motorola për ditën e sotshme kishte paralajmëruar se do të jap një lajm të rëndësishëm dhe si duket e ka bërë. Ata zyrtarisht kanë

25 February, 2015 Lajme, Telefon
IDC Analiza per platforma 0

Apple dhe Google dominojnë në tregun botëror të smartphone-ve

Nëse ndonjëherë keni menduar se pse zhvilluesit e aplikacioneve gjithmonë si tendencë fillimisht kanë zhvillimin e aplikacioneve për iOS ose Android, apo ndoshta të dyja, kjo

25 February, 2015 Lajme, Softuer & Aplikacione
Office 365 Logo 0

Për studentët abonim falas në Microsoft Office 365

Microsoft ka njoftuar se ka kthyer qasjen apo abonimin falas për studentet e rregullt në shërbimet e tyre Microsoft Office 365. Kompania të njëjtën gjë më parë e kishte

25 February, 2015 Lajme, Softuer & Aplikacione
Porn Block 0

Mbroni fëmijët tuaj nga qasja në porno ueb faqe

Interneti është një medium i lirë dhe pa cenzurë dhe për këtë arsye është i pasigurt për fëmijët. Të jesh prind në epokën digjitale është

25 February, 2015 Edutek
Lart Copyright © 2012-2013 - ameble.com - Të gjitha të drejtat e rezervuara. Krijuar nga ameble