LAJME
Acer Chromebox CXI 2 0

Nga Shtatori Acer lanson Chromebox CXI me çmim prej 180 $

Acer këtë javë njoftoi se në muajin e ardhshëm do të lanson pajisjen Chromebox CXI me çmim prej 180 $. Pajisja nga Acer, Chromebox CXI,

21 Gusht, 2014 Gadgets, Lajme
Sony Xperia M2 Aqua 0

Zyrtare: Prezantohet Sony Xperia M2 Aqua Smartphone-i

Sony ka nisur një version të ri të Xperia M2 Aqua, i cili sipas kompanisë Sony, do të jetë pajisja e parë e tyre që

19 Gusht, 2014 Lajme, Telefon
Gjirafa dokufest 0

Gjirafa.com mundëson orarin e filmave dhe pamjet drejtpërdrejt për DokuFest 2014

Gjirafa.com, makina e parë kërkimore shqip, për të gjithë të interesuarit e DOKUFEST 2014, ofron orarin e filmave, lajmet si dhe postimet nga mediat sociale

18 Gusht, 2014 Lajme, Lokale
Permbledhja Javore front 0

Përmbledhja Javore: 11 Gusht – 16 Gusht

Për ju që nuk keni pasur mundësi të informoheni për risit nga bota e teknologjisë gjatë kësaj jave që lamë pas kemi bërë përmbledhjen javore

17 Gusht, 2014 Përmbledhja Javore
SmartThings 0

Samsung blen SmartThings për 200 milionë dollarë

Gjatë muajit të kaluar është përfolur se Samsung është e interesuar të blejë start-up-in “SmartThings”, kompani kjo që merret me automatizimin e kontrollorëve në shtëpi. Këtë javë

16 Gusht, 2014 Kompani, Lajme
Windows 9 koncept 0

Windows 9 mund ta shohim nga fundi i muajit të ardhshëm

Microsoft sapo ka lansuar përditësimin e tyre të fundit të Windows 8.1, diçka që kompania është shprehur se do ta bëj shumë më shpesh, por

16 Gusht, 2014 Lajme, Softuer & Aplikacione
USB Type-C 0

USB Type-C, gjenerata e re e USB-ve me mundësi të reja

Konektori USB i të ardhmes pothuajse është dizajnuar. Të martën u finalizua dizajni për USB-në e përdorshme nga të dy anët, pra USB Type-C, duke hapur rrugën e

16 Gusht, 2014 Harduer, Lajme, Teknologji
LG G Pad 8.0 LTE 0

Zyrtare: Lansohet LG G Pad 8.0 LTE

LG G Pad 8.0 LTE ka ekranin 8 inç IPS WXGA me rezolucion prej 1280 x 800 pikselëve i përkrahur nga një procesor 4-berthamor me

15 Gusht, 2014 Lajme, Tablet
Sony Xperia Z3 0

Sony Xperia Z3 prezantohet me 3 Shtator

Sony Xperia Z3 pritet të prezantohet në konferencën IFA që do të mbahet me 3 Shtator. Smartphone më i ri nga Sony pritet të vijë

14 Gusht, 2014 Lajme, Telefon
PlayStation Logo Games 0

Prezantohen lojërat e reja nga PlayStation në Gamescom 2014

Në konferencën e mbajtur dje në ngjarjen Gamescom 2014 në Cologne të Gjermanisë, Kryeshefi nga Sony Computer Entertainment Europe, Jim Ryan, njoftoi se kompania së shpejti

13 Gusht, 2014 Lajme, Lojëra
Lart Copyright © 2012-2013 - ameble.com - Të gjitha të drejtat e rezervuara. Krijuar nga ameble