Thursday, 24 August, 2017

Auto

Auto

Duke filluar nga viti 2019 , Volvo do të përfundoj thjesht me motorë me djegie.Volvo do të jetë prodhuesi i parë i makinave që tërësisht...

Tesla tashmë është më e madhe se Ford, kompania amerikane që prodhon vetura elektrike por jo vetëm, të Hënën në bursa e ka tejkaluar Ford-in,...

Volkswagen në ngjarjen e madhe të automobilave "Auto Show" që po mbahet në Los Angeles, javën që shkoj ka prezantuar disa vetura të reja. Kompania e VW-së ka...

Google po kërkon të bashkohet me ndonjë prodhues makinash, për të prodhuar makinën e tyre me vetë-ngarje ose pa vozitës (self-driving). Sipas Chris Urmson, Drejtorit të...

BMW ka njoftuar se do të prodhojnë edicionin special të veçantë të modelit të tyre M4, BMW M4 DTM Champion Edition, i ciliështë po prodhohet...

Porsche ka njoftuar për versionin e ri të modelit të tyre, Porsche Cayenne (viti 2015), i cili vjen me disa përditësime të vogla nga modeli i...

Apple momentalisht ka partneritet me një numër prodhuesish të makinave, të cilët përfshijnë BMW, Audi, Jaguar, Land Rover dhe Mercedes.Kompanisë tani i është bashkuar edhe një...
video

Planet e Google-it për të futur një makinë me vetë-ngarje është vërtet plan i vjetër, veçanërisht kur dihet se ky projekt i tyre ka...

Për fansat e veturave, panairi vjetor ndërkombëtar Geneva Motor Show që ishte javën e kaluar, është një nga ngjarjet më emocionuese dhe më të...
11,494FansaPëlqeje
64NdjekësNdjek
2,593AbonentëAbonohu

Video Javore

Shikoni gjirafa videot ne SMART TV Videot zyrtare: https://ameble.gjirafa.com