LAJME
Në Kategorinë

Lajme

Acer Liquid X2 0

Acer Liquid X2 përkrahë 3 SIM kartela

Një numër i madh i përdoruesve posedojnë më shumë se një telefon. Njëri prej tyre ose dy janë personal, ose njëri është zyrtar, ose ndoshta

April 24, 2015 Lajme, Telefon
Huawei P8 2 0

Huawei P8 është shitur në një ditë

Sasia e Smartphone-it Huawei P8 e cila doli në shitje në Kinë, është shitur e tëra në ditën e nisjes së shitjes. Pajisja ishte shitur

April 24, 2015 Lajme, Telefon
Asus-C201-Chromebook 0

Fillojnë para-porosit për Asus C201 Chromebook

Që nga tani, mund të fillojnë para-porosit për modelin Asus C201 Chromebook për vetëm 169$. Asus C201 Chromebook përmban ekranin 11 inç i cili ofron

April 24, 2015 Lajme, Laptop
Asus ZenFone 2 0

Lansohet Asus ZenFone 2 në Indi

Asus ka lansuar smartphone-in Asus ZenFone 2 në Indi i cili do të shitet përmes shitësit në internet Flipkart në Indi. Asus ZenFone 2 vjen

April 24, 2015 Lajme, Telefon
Xiaomi Mi 4i 2 0

Prezantohet Xiaomi Mi 4i

Xiaomi ka prezantuar smartphone-in e tyre të ri Xiaomi Mi 4i cili do të vijë me një ekran Full HD 5 inç me një rezolucion

April 24, 2015 Lajme, Telefon
Nokia Here Maps 0

Biznesi e hartave nga Nokia, Nokia HERE, në shitje

Si duket Nokia, e cila tanimë është në pronësi të gjigantit Microsoft, është e interesuar për shitjen e njësisë së saj të hartave. Kompania është

April 23, 2015 Kompani, Lajme
Project-Fi-google 0

Lansohet Shërbimi WiFi nga Google

Gjatë disa muajve të fundit, ne kemi dëgjuar thashethemet në lidhje me shërbimin e ri, WiFi nga Google dhe tanimë ky shërbim është edhe zyrtar

April 23, 2015 Internet, Lajme
Lenovo A5000 3 0

Lansohet Lenovo A5000 në Rusi

Lenovo ka lansuar smartphone-in A5000 në Rusi, një pajisje të rangut të mesëm që ka çmimin vetëm 227$. Lenovo A5000 sjell në vete një bateri

April 22, 2015 Lajme, Telefon
Lumia 940 0

Microsoft pritet të lanosn modelin Lumia 940

Microsoft pritet të lanson modelin Lumia 940 më vonë gjatë këtij viti dhe bazuar në thashetheme, ky model pritet të ketë specifika harduerike mbresëlënëse, të

April 22, 2015 Telefon, Thashetheme
adobe-lightroom-logo 0

Adobe lanson aplikacionin për fotografi Lightroom 6

Adobe sot ka lansuar një version të aplikacionit të tyre të fotografisë Adobe Lightroom 6 me të cilin po përpiqen që të mbushin boshllëkun e

April 22, 2015 Lajme, Softuer & Aplikacione
WhatsApp 0

Nga tani mund të bëhen thirrje telefonike edhe me WhatsApp në iOS

Në janar të këtij viti, WhatsApp kishte lansuar një shërbim të ri i quajtur “WhatsApp Web”, nëpërmjet të cilit, përdoruesit e aplikacionit WhatsApp, mund të

April 22, 2015 Lajme, Softuer & Aplikacione
Angry Birds Stella 0

Loja Angry Birds Stella arrinë 30 milionë shkarkime

Versioni Stella nga Angry Birds ishte lansuar më 4 shtator 2014 dhe që nga ajo kohë e deri më sot, ka arritur të shënojë më

April 22, 2015 Lajme, Lojëra
Lart Copyright © 2012-2013 - ameble.com - Të gjitha të drejtat e rezervuara. Krijuar nga ameble