LAJME
Në Kategorinë

Harduer

Phantom 3 cmimet 0

DJI lanson modelin e ri të dronit “Phantom 3″

Në një ngjarje të drejtpërdrejt, kompania DJI ka prezantuar dy drona të ri Phantom 3, të cilët vijnë me disa karakteristika të reja. Phantom 3 do të vij

April 08, 2015 Harduer, Lajme
Logitech Keys-To-Go 0

Logitech lanson tastierën “Keys-to-Go” për Android dhe Windows

Logitech ka lansuar një tastierë të re posaçërisht për përdoruesit e pajisjeve Android dhe Windows, të quajtur Keys-to-Go. Tastiera duket shumë e shumë e njëjtë me

April 08, 2015 Gadgets, Harduer, Lajme
HTC One M9 (1) 0

Sa është vështirë të riparohet HTC One M9

HTC One M9 është smartphone-i Android i fundit i kompanisë HTC, i cili vjen me një dizajn të ngjashëm me atë paraprak HTC One M8. Grupi

April 06, 2015 Harduer, Lajme, Telefon
Apple USB 3.1 Type C- Ameble Main 0

Apple prezanton portin dhe kabllon USB-C (3.1)

Përveç një rezolucioni të lartë “Retina” dhe një profili të ri që në fakt është më i hollë, Laptopi i ri i Apple ka edhe

March 10, 2015 Harduer, Kompani, Lajme, Teknologji
Raspberry Pi 2 0

Shiten më shumë se 5 milionë Raspberry Pi

Raspberry PI në treg kishte dal në vitin 2012, dhe që nga lansimi i këtij mini kompjuteri e deri më tani është bërë shumë i

February 19, 2015 Harduer, Lajme
NVIDIA GTX-960 0

Nvidia prezanton kartën grafike GTX 960

Nvidia këtë javë ka prezantuar një kartë të re grafike në linjën Maxwell Power. Karta grafike GTX 960 vjen me një çmim ekonomik. E dizenjuar

January 22, 2015 Harduer, Lajme
SanDisk Ultra Dual USB Drive 3.0 0

Lansohet Flash memoria SanDisk USB 3.0 për smartphone

Pronarëve të smartphone-ve Android që posedojnë  OTG (On-The-Go) të aktivizuar, ndoshta mund t’ju interesoj për Flash memorien e re Ultra Dual USB Drive 3.0 për

January 06, 2015 CES, Harduer, Lajme
Seagate Seven 0

Seagate Seven është HardDisku më i hollë që është prodhuar ndonjëherë

Përderisa disqet solid-state ende po janë të nevojshme dhe të volitshme, ata po vazhdojnë të prodhohen dhe përmirësohen çdoherë e më shumë. Dëshmi për ketë është

January 05, 2015 Harduer, Lajme
Samsung 8 Gigabit LPDDR4 DRAM 0

Bëhuni gati për pajisje mobile me 4GB RAM

Sot, lehtë mund të gjejmë pajisje mobile që posedojnë deri në 3GB RAM, ku sa më shumë RAM e ndihmon pajisjen për të qenë më fluid

December 24, 2014 Harduer, Lajme, MWC, Teknologji
Google Project Ara 0

Google njofton për çipat tjerë që do të përdoren në projektin Ara

Shumica prej jush ndoshta keni dëgjuar për projektin Ara të Google-it, për ata që nuk kanë dëgjuar, është një smartphone nga Google që vjen me

December 22, 2014 Harduer, Lajme, Teknologji
Epson WorkForce WF-100 0

Epson njofton për shtypësin Wirless “WorkForce WF-100″

Për ata që udhëtojnë shumë, shtypja e një dokumenti mund të jetë nganjëherë problem. Para se të niseni në ndonjë takim nga zyra keni shtypur

November 04, 2014 Harduer, Lajme
HTC Rapid Charger 2.0 0

HTC lanson mbushësin e shpejt “Rapid Charger 2.0″

HTC ka lansuar mbushësin (karikuesin) Rapid Charger 2.0, një mbushës të ri dhe të shpejtë i cili shkurton kohen e mbushjes së pajisjeve në 40%.

November 03, 2014 Harduer, Lajme, Teknologji
Lart Copyright © 2012-2013 - ameble.com - Të gjitha të drejtat e rezervuara. Krijuar nga ameble