LAJME
Në Kategorinë

Lojëra

DOSgames 0

2400 lojëra të MS-DOS-it tani mund të luhen nëpërmes shfletuesin

Vitin e kaluar arkiva e internetit kishte sjell rreth 900 lojëra klasike Arcade për tu luajtur nëpërmes shfletuesit. Archive.org tani ka përditësuar ketë arkiv dhe në

January 09, 2015 Lajme, Lojëra
Baldurs Gate 2 0

Loja Baldur’s Gate 2 lansohet nesër edhe për Android, Linux dhe iPhone

Përdoruesit e Android-it, Linux-it dhe iPhone-it me pa durim janë duke pritur ardhjen e lojës Baldur’s Gate 2: Enhanced Edition (botim i zgjeruar), e cila do

December 15, 2014 Lajme, Lojëra
Game of Thrones Video Game 0

Seria e re e lojërave Game of Thrones pritet të lansohet ketë javë

Telltale ka njoftuar se seria e video lojërave të tyre Game of Thrones do të fillojë me lansimin e episodit të parë, ketë javë. Kjo lojë e

December 01, 2014 Lajme, Lojëra
PS4 1 vjet 1 0

Sony PlayStation 4 i bën një vit

Nëntor 2013 ishte muaji kur fansat e lojërave në mbarë botën ishin duke pritur me padurim lansimin e Sony PlayStation 4 dhe Microsoft Xbox One. Të

November 17, 2014 Lajme, Lojëra
Destiny 0

Activision: Destiny “loja më e suksesshme e re që është lansuar ndonjëherë”

Loja e re Destiny e zhvilluar nga Bungie dhe publikuar nga Activision ka kushtuar 500 milionë dollarë për tu dizajnuar, zhvilluar dhe shitur. Por Activision ka bërë të ditur se shitjet e

September 10, 2014 Lajme, Lojëra
PlayStation Logo Games 0

Prezantohen lojërat e reja nga PlayStation në Gamescom 2014

Në konferencën e mbajtur dje në ngjarjen Gamescom 2014 në Cologne të Gjermanisë, Kryeshefi nga Sony Computer Entertainment Europe, Jim Ryan, njoftoi se kompania së shpejti

August 13, 2014 Lajme, Lojëra
Microsoft Xbox One (1) 0

Përditësimi i ri për Xbox One ofron shumë benificione të reja

Përditësimi  tjetër i madh për Microsoft Xbox One pritet të ndodh në muajin Gusht me ç’ rast përdoruesit do të përfitojnë shumë benificione. Një nga

July 21, 2014 Lajme, Lojëra
PES 2015 0

Loja PES 2015 për PS4 dhe Xbox One vjenë në vjeshtë

Futbolli është në trend këto ditë për shkak të Kampionatit Botëror FIFA 2014 i cili po ndodhë në Brazil. Në lidhje më ketë Konami ka

July 07, 2014 Lajme, Lojëra
Mario Kart 8 0

Shiten 2 milionë kopje të lojës Mario Kart 8

Siç po shihet, shumë dashamirë të lojërave kanë qenë duke pritur lojën Mario Kart 8, për shkak se sipas shifrave të fundit të publikuara nga Nintendo nëpërmes

June 30, 2014 Lajme, Lojëra
Angry Birds Epic -ameble 0

Lansohet Angry Birds Epic për platforma të shumëfishta

Rovio ka njoftuar se loja e fundit e tyre Angry Birds Epic është e gatshme që nga sot për të shkarkuar në platforma të shumëfishta.

June 13, 2014 Lajme, Lojëra
E3 2014 Logo 0

Çfarë pritet nga ngjarja E3 2014?

Electronic Entertainment Expo (E3) fillon nesër, dhe nga kompanitë më të mëdha të video lojërave pritet të shfaqin të rejat e tyre për gjatë gjithë

June 09, 2014 E3, Lajme, Lojëra
Tetris Logo 0

Loja e famshme Tetris sot ka mbushur 30 vjet

Sot 30 vjet më parë loja e famshme Tetris ishte lansuar nga shkencëtari rus Alexey Pajitnov, versioni i parë i lojës ishte zhvilluar në Electonica

June 06, 2014 Lajme, Lojëra
Lart Copyright © 2012-2013 - ameble.com - Të gjitha të drejtat e rezervuara. Krijuar nga ameble