LAJME
Në Kategorinë

Softuer & Aplikacione

IDC Analiza per platforma 0

Apple dhe Google dominojnë në tregun botëror të smartphone-ve

Nëse ndonjëherë keni menduar se pse zhvilluesit e aplikacioneve gjithmonë si tendencë fillimisht kanë zhvillimin e aplikacioneve për iOS ose Android, apo ndoshta të dyja, kjo

February 25, 2015 Lajme, Softuer & Aplikacione
Office 365 Logo 0

Për studentët abonim falas në Microsoft Office 365

Microsoft ka njoftuar se ka kthyer qasjen apo abonimin falas për studentet e rregullt në shërbimet e tyre Microsoft Office 365. Kompania të njëjtën gjë më parë e kishte

February 25, 2015 Lajme, Softuer & Aplikacione
YouTube Kids 0

Google lanson aplikacionin “YouTube for Kids”

Siç edhe kishte premtuar, Google tani zyrtarisht ka lansuar shërbimin YouTube for Kids (Youtube për fëmijë). Është një aplikacion i veçantë që është i ndarë vetëm për

February 24, 2015 Lajme, Softuer & Aplikacione
Sunrise Microsoft 0

Microsoft blen Sunrise, një nga aplikacionet më të mira për kalendar

Microsoft ka blerë zyrtarisht Sunrise, një aplikacion i lezetshëm kalendarik për platformat iOS dhe Android. Marrëveshja thuhet të jetë në vlerë prej 100 milionë dollarësh, megjithëse

February 12, 2015 Kompani, Lajme, Softuer & Aplikacione
Flipboard edhe në ueb 0

Flipboard vjen edhe në ueb

Që nga lansimi i Flipboard-it gjithmonë ka operuar vetëm në pajisje mobile. Aplikacioni i ka ofruar përdoruesve informata në lëvizje nga burime të ndryshme, të shfaqura me mjeshtëri

February 10, 2015 Internet, Lajme, Softuer & Aplikacione
Gjirafa 0

Gjirafa.com nga sot me aplikacion mobil – Krejt në një vend

10 Shkurt 2015, Prishtinë, Kosovë – Gjirafa, Inc., sot bëri të ditur se makina e parë dhe më e përparuar kërkimore në Gjuhën Shqipe, Gjirafa.com

February 10, 2015 Kompani, Lajme, Softuer & Aplikacione
Outlook Android 0

Parlamenti Evropian ndalon përdorimin e aplikacionit të ri Microsoft Outlook

Disa javë më parë Microsoft ka lancuar aplikacionin për mail-a Outlook. Aplikacioni është në dispozicion për platformat iOS dhe Android dhe duket të jetë goxha i popullarizuar.

February 10, 2015 Lajme, Softuer & Aplikacione
Meso numrat 0

Trigonom lanson aplikacionin e radhës – “Numrat”

Për fëmijët nuk ka qenë asnjëherë më i lehtë dhe më argëtues mësimi i numrave në gjuhën shqipe. Pas suksesit të madh me aplikacionin “Alfabeti”,

February 10, 2015 Lajme, Lokale, Softuer & Aplikacione
iOS9 0

iOS 9 do të përqendrohet në performancë më të shpejtë

Tipari kryesor i versionit të ri të sistemit operativ nga Apple, iOS 9, nuk të jenë aplikacionet apo ndonjë shërbim i ri, por do të

February 09, 2015 Lajme, Softuer & Aplikacione
Skype Logo -ameble 0

Lansohet versioni Skype 5.10 për iPhone

Microsoft sapo ka lëshuar një version të përditësuar të aplikacionit Skype për iPhone, Skype 5.10, i cili sjell një varg të përmirësimeve të aplikacionit. Skype

February 09, 2015 Lajme, Softuer & Aplikacione
odysee 0

Google ka blerë aplikacionin për fotografi Odysee

Shpesh ju ndodh që fotot që keni në pajisjet tuaja mobile dëshironi t’i mbani privat ose thjesht dëshironi t’i ndani ato me një grup të zgjedhur

February 09, 2015 Kompani, Lajme, Softuer & Aplikacione
Windows 10 For Raspberry Pi 2 0

Windows 10 do të jetë falas për Raspberry Pi 2

Me lansimin e modelit të ri Raspberry Pi 2, Microsoft njoftoi se versioni i ri i sistemit operativ Windows 10, do të mbështetet pajisjen Raspberry

February 02, 2015 Lajme, Softuer & Aplikacione
Lart Copyright © 2012-2013 - ameble.com - Të gjitha të drejtat e rezervuara. Krijuar nga ameble