LAJME
Në Kategorinë

Teknologji

sharp 0

Sharp lanson ekranin 5.5 inç 4K

Një numër i madh i smartphone-ve të fundit të lansuar në treg, vijnë me ekranin 2K, ndërsa për modelet e ardhshme të brendeve sikurse, LG,

April 13, 2015 Lajme, Teknologji
Best Autofocus- Ameble 0

Kamerat e pesë telefonave me teknologjinë më të mirë auto fokus

Autofokusi gjatë detektimit të fytyrës, laserët, infraredi, fokusi i pikselëve në nxjerrjen e imazheve dhe ngjyrave më përsosmërinë më të lartë, etj. Të gjitha këto

March 13, 2015 Lajme, Teknologji, Telefon
South_Caroline_Sen_Lindsey_Graham_ say no to E-mails Ameble 0

Senatori i nën komitetit për teknologji të SHBA-së asnjëherë nuk ka dërguar email

Besoni apo jo, senatori Republikan i Karolinës Jugore Lindsey Graham asnjëherë në jetë nuk ka dërguar e-mail. Gjersa ishte prezent në një takim me gazetarë,

March 10, 2015 Lajme, Teknologji
Apple USB 3.1 Type C- Ameble Main 0

Apple prezanton portin dhe kabllon USB-C (3.1)

Përveç një rezolucioni të lartë “Retina” dhe një profili të ri që në fakt është më i hollë, Laptopi i ri i Apple ka edhe

March 10, 2015 Harduer, Kompani, Lajme, Teknologji
Bateria Li-ion 0

Bateritë e smartphone-ve të ardhshëm mund të ri-mbushen brenda një minute

Kur është rasti për përzgjedhjen e një smartphone-i, fuqia e baterisë së tij luan një rol të rëndësishëm në blerje. Edhe po të jenë të gjitha

February 24, 2015 Lajme, Teknologji
Drone kamarier 0

Dronet do të zëvendësojnë kamerierët në një restorant në Singapor

Një restorant në Singapor thuhet se do të të përdor dronet për të zëvendësuar kamerierët, ku dronet në ketë rast do të përdoren për të

February 09, 2015 Lajme, Teknologji
Corning_GorillaGlass 0

Corning prezanton “Project Phire”

Corning, prodhuesi i mbrojtësve të ekraneve ka njoftuar zyrtarisht për projektin e tyre të ri “Project Phire”, prodhimin e një materiali të ri që është më shumë

February 09, 2015 Lajme, Teknologji
ekrani 0

Ja çfarë ka mbi ekranin e smartphonit tuaj

Nuk është lajm që smartphonet tanë janë të pisët, por këto foto do t’ju bëjnë ta pastroni smartphonin tuaj sa më parë. Simon Park, një

January 19, 2015 Lajme, Teknologji
Samsung 8 Gigabit LPDDR4 DRAM 0

Bëhuni gati për pajisje mobile me 4GB RAM

Sot, lehtë mund të gjejmë pajisje mobile që posedojnë deri në 3GB RAM, ku sa më shumë RAM e ndihmon pajisjen për të qenë më fluid

December 24, 2014 Harduer, Lajme, MWC, Teknologji
Google makina 0

Google kërkon partner për prodhimin e makinës së tyre pa vozitës

Google po kërkon të bashkohet me ndonjë prodhues makinash, për të prodhuar makinën e tyre me vetë-ngarje ose pa vozitës (self-driving). Sipas Chris Urmson, Drejtorit të këtij

December 23, 2014 Auto, Kompani, Lajme, Teknologji
Google Project Ara 0

Google njofton për çipat tjerë që do të përdoren në projektin Ara

Shumica prej jush ndoshta keni dëgjuar për projektin Ara të Google-it, për ata që nuk kanë dëgjuar, është një smartphone nga Google që vjen me

December 22, 2014 Harduer, Lajme, Teknologji
LG 4K Ultra HD 0

Televizionet LG me teknologjinë e pikave kuantike lansohen në CES 2015

LG ka njoftuar se do të lansoj një seri të re të televizioneve 4K Ultra HD në ngjarjen CES 2015 të muajit janar. Këto televizione të

December 17, 2014 CES, Lajme, Teknologji, TV & Multimedia
Lart Copyright © 2012-2013 - ameble.com - Të gjitha të drejtat e rezervuara. Krijuar nga ameble