LAJME
Në Kategorinë

TV & Multimedia

SONY  DSC-WX500 0

Sony prezanton dy kamera të reja dhe të fuqishme Cyber-shot

Sony ka prezantuar dy kamera të reja në serinë e tyre Cyber-shot, të cilat posedojnë karakteristika të fuqishme dhe një dizajn kompakt që lehtë mund të bartet

April 14, 2015 Lajme, TV & Multimedia
Samsung monitor 0

Samsung lanson 5 monitor të ri të lakuar

Samsung ka njoftuar për lansimin e 5 monitorëve të ri të lakuar, të cilët vijnë me madhësi që fillojnë prej 23.5-inç deri në 31.5. Modeli Samsung SE501c vjen në

March 23, 2015 Lajme, TV & Multimedia
LG 8K TVs 0

LG dhe Sony në CES 2015 pritet të prezantojnë TV me rezolucione 8K

Consumer Electronics Show (CES) fillon javën e ardhshme, dhe sipas një raporti të fundit, të dy LG dhe Sony pritet të prezantojnë modele të reja të televizioneve

January 02, 2015 CES, Lajme, Thashetheme, TV & Multimedia
LG WebOS 0

Versioni i ri i LG WebOS TV 2.0 vjen në CES 2015

LG ka njoftuar se do të prezantoj platformën e tyre për televizione webOS TV 2.0 në ngjarjen CES 2015 të muajit Janar. Sipas LG-së softueri i

December 20, 2014 CES, Lajme, TV & Multimedia
LG 4K Ultra HD 0

Televizionet LG me teknologjinë e pikave kuantike lansohen në CES 2015

LG ka njoftuar se do të lansoj një seri të re të televizioneve 4K Ultra HD në ngjarjen CES 2015 të muajit janar. Këto televizione të

December 17, 2014 CES, Lajme, Teknologji, TV & Multimedia
0

Google Glass zyrtarisht ndalohet të përdoret në kinemat e SHBA-ve

Një nga të mirat që ka Google Glass është se incizon video shumë lehtë. Kjo është perfekte nëse incizon në ndonjë organizim familjar apo edhe

November 03, 2014 Lajme, TV & Multimedia
Ricoh Theta M15 0

Ricoh lanson video kamerën e re 360-shkallë “Theta M15″

Sot ekzistojnë kamera të shumta që kanë mundësinë e fotografimit dhe incizimit të videove në lëvizje, por nëse kërkoni një të vogël e cila përshtatet për xhep,

October 30, 2014 Lajme, TV & Multimedia
Amazon fire-tv-stick 0

Amazon njofton për Fire TV Stick

Amazon sot në mëngjes ka bërë një njoftim të papritur duke lansuar kështu pajisjen Fire TV Stick, dhe kështu ka hyrë zyrtarisht në botën e

October 27, 2014 Lajme, TV & Multimedia
GoPro-Hero4-3 0

Zyrtare: Lansohet kamera GoPro Hero4

Javën e kaluar janë shfaqur disa imazhe të kamerës GoPro Hero4 e cila në atë kohë ende nuk ishte zyrtarizuar, por tani ky modeli është

September 29, 2014 Lajme, TV & Multimedia
GoPro-Hero4 0

Rrjedhin pamjet dhe karakteristikat e kamerës GoPro Hero4

Për kamerën e re GoPro Hero4 është përfolur edhe më herët kurse sot janë shfaqur imazhet e këtij modeli para se kompania GoPro të prezantoj zyrtarisht. GoPro Hero4

September 26, 2014 Lajme, TV & Multimedia
LG-4K-OLED-TV 0

LG lanson dy modele të TV 4K OLED

LG ka njoftuar për nisjen e modelit të ri LG 4K OLED TV i cili do vije me dy madhësi të ndryshme të ekranit, modeli

August 25, 2014 Lajme, TV & Multimedia
Philips 9809 0

Philips lanson për Evropë televisionin e parë me Android

Philips ka njoftuar për serinë e tyre të re të televizioneve 4K ultra-HD 9000, të koduar si Philips 65PUS9809. Ky televizion me ekran 65-inç vjen me

July 11, 2014 Lajme, TV & Multimedia
Lart Copyright © 2012-2013 - ameble.com - Të gjitha të drejtat e rezervuara. Krijuar nga ameble