Diele, 29 Nëntor, 2015

Lajme

Lajme

A ju kujtohet Junaid Hussain? Hacker i cili punonte për ISIS dhe i cili u vra në një sulm nga droni në Gusht të këtij...

Kur është fjala për kufje (headphones) që përdoren kryesisht për lojëra, fansat e këtyre ndoshta me shumë i njohin markat si Turtle Beach, Razer dhe Steelseries....
video

Në muajt e ardhshëm pritet të shohim dhe dëgjojmë edhe më shumë rreth rrjetit Li-Fi, që është një teknologji pa tela (wireless) që transmeton...

Si çdo fundvit edhe kësaj radhe po sjellim Top 5 smartphone-at Android më të mirë që mund t'i blini pa pyetur shumë. Fillimisht, kjo listë...

Google, disa javë pasi nxori në shitje smartphone-in e tyre të ri Nexus 6P për SHBA-të, tani të njëjtën e ka bërë edhe për Evropë. Më hapësirë...

Volkswagen në ngjarjen e madhe të automobilave "Auto Show" që po mbahet në Los Angeles, javën që shkoj ka prezantuar disa vetura të reja. Kompania e VW-së ka...

Google mund të ketë pasur qëllime të mira kur e patë krijuar rrjetin social të tyre Google+, mirëpo krahasuar me dy rrjetet tjera Facebook...

Apple ka shkruar në Beats Music FAQ duke konfirmuar se ky shërbim do të shuhet më 30 Nëntor. Shërbimi për muzikë Beats para se të blihet nga Apple,...

Google nga tani u mundëson përdoruesve të iOS-it që të testojnë versionin Beta të Chrome-it, e cila në heshtje ka shtuar përkrahjen për iPhone dhe iPad në...

Apple e cila qendrën e saj për Evropë e ka në Irlandë, ka njoftuar se do të shpall edhe 1000 vende të reja pune. Lajmi është...

Kompania Google me herët kishte njoftuar se do të sjellë një version të plotë të hartave, ku mund të përdoren pa lidhje interneti (offline)....

Microsoft ka përditësuar aplikacionin e tyre të kamerës për Windows 10 duke shtuar kështu mundësinë për incizimin e videove të ngadalshme (slow-motion), në disa smartphone Lumia të caktuar....