Thursday, 29 June, 2017

Kompani

Kompani

Sipas dy ekipeve të kompanive të njohura analistike të cilat kanë sjellur pikëpamjet e tyre rreth asaj se qfarë mund të presim në modelet...

Ky është një moment historik për kompaninë Google. Për herë të parë pas shumë dekada, Android u emërua si sistemi operativ më i përdorur,...

Përderisa BlackBerry po tenton të ringjallet si një kompani softueri, kjo nuk e ka penguar kompaninë të vendos emrin e saj në smartphone Android të...

Duke lënë problemet me eksplodimet e Note 7, Samsung po vazhdon të sjellë smartphone të rinj me dizajn unik dhe me karakteristika unike.Samsung Galaxy...

Ashtu siç edhe është pritur, Google ka njoftuar se ka mbyllur Google Map Maker. Kompania thotë se do të vazhdoj të sjell Map Maker si...

Si duket Verizon Wireless do të jetë pronar i ri i kompanisë Yahoo, marrëveshja mes dy kompanive pritet të zyrtarizohet sot.Sipas një raporti të fundit,...

Xiaomi ka konfirmuar zyrtarisht planet e saj për një ngjarje të madhe që mbahet më 27 Korrik, pas thashethemeve se një produkt i ri do...
video

Gjiganti Apple u themelua 40 vjet më parë, më 1 prill 1976 nga i ndjeri Steve Jobs, Steve Wozniak dhe Ronald Wayne.Kompania ka festuar...

Në qoftë se hapni Google PlayStore apo AppStore dhe kontrolloni listimet e aplikacioneve, atëherë mund të keni parë një aplikacion që është popullarizuar këto ditë,...

Në të kaluarën kemi parë se si disa kompani të mëdha të teknologjisë së lartë si Bang dhe Olufsen kishin arritur të integrojnë teknologjitë e...

Më herët është përfolur se kompania Foxconn është e interesuar në blerjen e kompanisë Sharp, gjithashtu është thënë se u ka ofruar një shumë prej...

Ndryshimi më i madh që po bëhet në Facebook që disa vite tani përfshinë pesë emojis. Duke filluar nga sot, butonit Like në Facebook i...
11,521FansaPëlqeje
62NdjekësNdjek
2,482AbonentëAbonohu

Video Javore

Shikoni gjirafa videot ne SMART TV Videot zyrtare: https://ameble.gjirafa.com