Saturday, 13 February, 2016

Lojëra

Lojëra

Të gjithë jemi të njohur me lojën retro 8-bitsh Galaxy Atack, ku tani kjo lojë shfaqet edhe në gjirafa.com. Ajo paraqitet kur ju hyni...
video

Asgjë e fshehtë. PlayStation 4 është konsola me e shitur në botë dhe për ketë Sony ka arsye të lavdërohet. Po me të njëjtën pajisje...

Kur është fjala për kufje (headphones) që përdoren kryesisht për lojëra, fansat e këtyre ndoshta me shumë i njohin markat si Turtle Beach, Razer dhe Steelseries....

Versioni Stella nga Angry Birds ishte lansuar më 4 shtator 2014 dhe që nga ajo kohë e deri më sot, ka arritur të shënojë...

Nintendo më herët ka njoftuar se do të zhvilloj lojëra për smartphone, kurse tani në një konferencë të mbajtur nga kjo kompani janë zbuluar disa detaje në lidhje...

Sipas raporteve të fundit, DotA 2 gjatë kësaj fundjave ka arritur të thyejë rekordin 1 milionë të përdoruesve. Për ata që nuk e kuptojnë, i...

Ekzistojnë shumë video lojëra në YouTube, dhe Minecraft është një nga lojërat që përfshinë një pjesë të madhe këtu.Kompania për hulumtime të tregut Newzoo dhe...

Vitin e kaluar arkiva e internetit kishte sjell rreth 900 lojëra klasike Arcade për tu luajtur nëpërmes shfletuesit.Archive.org tani ka përditësuar ketë arkiv dhe në...
video

Përdoruesit e Android-it, Linux-it dhe iPhone-it me pa durim janë duke pritur ardhjen e lojës Baldur’s Gate 2: Enhanced Edition (botim i zgjeruar), e cila...
video

Telltale ka njoftuar se seria e video lojërave të tyre Game of Thrones do të fillojë me lansimin e episodit të parë, ketë javë. Kjo lojë...

Nëntor 2013 ishte muaji kur fansat e lojërave në mbarë botën ishin duke pritur me padurim lansimin e Sony PlayStation 4 dhe Microsoft Xbox One....
video

Loja e re Destiny e zhvilluar nga Bungie dhe publikuar nga Activision ka kushtuar 500 milionë dollarë për tu dizajnuar, zhvilluar dhe shitur. Por Activision ka bërë të ditur se shitjet...
11,694FansaPëlqeje
52NdjekësNdjek
1,140AbonentëAbonohu