Monday, 21 August, 2017

Network

Network

Besoni apo jo, por çdo kompjuter i lidhur me internet është i prekshëm ndaj sulmeve kibernetike. Me më shumë para në rrezik dhe shkelje të...

Cili vend e ka shpejtësinë më të madhe për transmetimin e të dhënave ne Smartphone?Me smartphones duke arritur të katër qoshet e botës, pyetja më...

Samsung Electronics deri më tani ka qenë në heshtje duke punuar në gjeneratën e ardhshme të rrjetit Wi-Fi standard, kurse tani ka bërë një...

Përdoruesit e kompjuterëve sot po kërkojnë opsione që të fshehin çdo gjë që ata bëjnë në internet për të mbrojtur jetën private. Ata të cilët nuk...

Edhe më shumë dhimbje, Heartbleed ka prekur gjithashtu edhe Router-at. Kompanitë e mëdha Cisco Systems dhe Juniper Networks kanë njoftuar së virusi Heartbleed është...

Twitter nuk është më “persona non grata” në Turqi, të paktën për momentin.Një zyrtar nga zyra e Kryeministrit Taip Erdogan ka konfirmuar për Reuters...

Parlamenti Evropian ka votuar sot heqjen e tarifatave Roaming gjatë përdorimit të telefonin celular, brenda shteteve të Evropës. Nga tani kostoja për të bërë një...

Google ka njoftuar se ka hapur qendrat e saja të para për të dhëna (Data Center) në Azi të cilat tani janë në funksion...

Asus ka prezantuar Router-in e ri Wireless që e ka koduar me emrin AC1900. Sipas performancës së tij Router-i Gigabit aktualisht është Router-i Wireless...

Sipas një raporti të fundit nga Computerworld, Google e di fjalëkalimet (password-at) e miliona përdoruesve të Android-it në mbarë botën.Të dhënat për fjalëkalimin e...

Gjatë muajve të fundit kemi dëgjuar të dyja SHBA-të dhe Kinën duke akuzuar njëra tjetrën për sulmet kibernetike me prejardhje nga njëra anë në...

CNN  njofton se interneti ka pësuar një ngadalësim prej disa minutash në të gjithë botën,  pas asaj që ekspertët e sigurisë e cilësojnë si...
11,498FansaPëlqeje
64NdjekësNdjek
2,585AbonentëAbonohu

Video Javore

Shikoni gjirafa videot ne SMART TV Videot zyrtare: https://ameble.gjirafa.com