Teknologji

Teknologji
video

Në muajt e ardhshëm pritet të shohim dhe dëgjojmë edhe më shumë rreth rrjetit Li-Fi, që është një teknologji pa tela (wireless) që transmeton...

Dy vjet më parë kompania Amazon kishte zbuluar planet e saj për mundësin e dërgimit të porosive nëpërmes Drone-it, projekt ky i quajtur Prime Air. Ende ky projekt...

Butona fizikë nëpër smartphone zakonisht janë butonat për zë, për ndezje si dhe butonin për të kaluar në faqen kryesore (home).Megjithatë në qoftë se dëshironi të keni...

NASA javën që shkoj ka publikuar planin e detajuar që shpjegon se si ka ndërmend të dërgoj njerëzit në planetin Mars. Ky plan i tyre nuk është...

Një numër i madh i smartphone-ve të fundit të lansuar në treg, vijnë me ekranin 2K, ndërsa për modelet e ardhshme të brendeve sikurse,...

Autofokusi gjatë detektimit të fytyrës, laserët, infraredi, fokusi i pikselëve në nxjerrjen e imazheve dhe ngjyrave më përsosmërinë më të lartë, etj. Të gjitha...

Besoni apo jo, senatori Republikan i Karolinës Jugore Lindsey Graham asnjëherë në jetë nuk ka dërguar e-mail. Gjersa ishte prezent në një takim me...

Përveç një rezolucioni të lartë “Retina” dhe një profili të ri që në fakt është më i hollë, Laptopi i ri i Apple ka...

Kur është rasti për përzgjedhjen e një smartphone-i, fuqia e baterisë së tij luan një rol të rëndësishëm në blerje. Edhe po të jenë të...

Një restorant në Singapor thuhet se do të të përdor dronet për të zëvendësuar kamerierët, ku dronet në ketë rast do të përdoren për...

Corning, prodhuesi i mbrojtësve të ekraneve ka njoftuar zyrtarisht për projektin e tyre të ri "Project Phire", prodhimin e një materiali të ri që është më...

Nuk është lajm që smartphonet tanë janë të pisët, por këto foto do t'ju bëjnë ta pastroni smartphonin tuaj sa më parë.Simon Park, një...
11,675FansaPëlqeje
52NdjekësNdjek
1,138AbonentëAbonohu