SHPËRNDAJE

Në postet e më hershme kemi njoftuar për produkte të reja të prezantuara nga Motorola. Është fjala për dy smartphone të ri Droid RAZR HD dhe Droid RAZR Maxx HD ku lansimi i tyre në treg është paraparë nga data 18 tetor.

Nga pikëpamja harduerike dy smartphone janë identik me ekran Super AMOLED HD 4.7 inç 720p, procesorë 1.5 GHz dual-core, i përkrahur nga 1GB RAM, sistemin operativ Android 4.0 Ice Cream Sandwich (ICS) dhe me NFC të aktivizuar. Përfshijnë një slot microSD card që përkrahë deri 32 GB hapësirë shtesë, kamerën e pasme 8 megapixel me blic LED dhe incizimin 1080p HD, kamerën frontale VGA për video konferenca si dhe përkrahë LTE (4G).

Dallimi tek këto modele nga Motorola qëndron tek jetëgjatësia e baterisë. Razr Droid HD do të jetë në dispozicion prej 199,99 $, ndërsa Motorola  RAZR Maxx Droid HD do të jetë 299,99 $.  |ameble| [divider top=”0″]

SHPËRNDAJE
 • gzimi

  Sipas karakteristikave eshte me I fort se iPhone 5 e me Samsung S3 pothuajse ne nivelin e njeit

 • Tosi

  jane bo kejt njejt

 • isa

  Sa telefoni, nuk din njeri cilin me ble, krejt te mir po prejt te shtrejt 🙁

 • taulant

  Nje her Samsung, tani HTC, mandej iPhone 5…etj etj… tash edhe Motorolla. Po qysh e kom pa deri me tani LG Optimus G me i forti sa i perket specifikave harduerike 🙂

 • nazzi

  Qysh e vrejta un, bajagi po e man baterin