LAJME
Raspberry Pi 2 0

Shiten më shumë se 5 milionë Raspberry Pi

Raspberry PI në treg kishte dal në vitin 2012, dhe që nga lansimi i këtij mini kompjuteri e deri më tani është bërë shumë i

19 February, 2015 Harduer, Lajme
LoopPay Samsung 0

Samsung blen kompaninë LoopPay

Samsung ka njoftuar zyrtarisht se ka blerë kompaninë LoopPay, një ofrues portofoli për pajisje mobile që transformon lexuesin ekzistues të shiritit magnetik në shpërndarës të

19 February, 2015 Kompani, Lajme
HTC One M9 Ftesa 0

Zyrtare: HTC One M9 prezantohet me 1 Mars

Edhe më herët është thënë se modeli HTC One M9 do të prezantohet në Kongresin Botërore të celulareve muajin e ardhshëm, dhe tani HTC ka

18 February, 2015 Lajme, Telefon
Nokia X2 Dual SIM (2) 0

Video Praktike dhe Shpaketim: Nokia X2 Dual SIM

Microsoft smartphone-in Nokia X2 Dual SIM e kishte lansuar vitin e kaluar, në kohën kur ende ishte bashkë me kompaninë Nokia. Arsyeja pse kemi zgjedhur ta

17 February, 2015 Lajme, Video Shpaketim
50 kompanitë me inovative 0

Apple renditet kompania e dytë më inovative në botë

Nuk ka rendësi a pajtoheni apo jo me renditjen. Fjala “inovativ” është një fjalë që shumë shpesh po përdoret kur përshkruhet kompania Apple, dhe si duket

16 February, 2015 Kompani, Lajme
DotA 2 0

DotA 2 ka kaluar numrin 1 milionë të lojtarëve në kohë të njëjtë

Sipas raporteve të fundit, DotA 2 gjatë kësaj fundjave ka arritur të thyejë rekordin 1 milionë të përdoruesve. Për ata që nuk e kuptojnë, i bie

16 February, 2015 Lajme, Lojëra
LG Watch Urbane (1) 0

LG njofton për orën e mençur LG Watch Urbane

Përveç Moto 360 dhe LG G Watch R, shumica e orëve të mençura Android kanë një dizajn jo edhe aq të pashëm, LG tanimë ka

16 February, 2015 Lajme, Smartwatch
Permbledhja Javore front 0

Përmbledhja Javore: 09 Shkurt – 14 Shkurt

Përveç teknologjisë ngjarjet për ketë javë natyrisht së ishin të ndryshme sikur çdo javë tjetër, mirëpo nuk do e lëmë pa e përmendur ditën e djeshme, ditën e

15 February, 2015 Përmbledhja Javore
Hello Tomorrow -ameble 0

Hello Tomorrow prezantohet edhe në Prishtinë

Kjo garë globale çon shkencën dhe teknologjinë në një tjetër nivel. Edicioni 2015 i “Hello Tomorrow” i dedikuar për teknologjitë inovative do të përzgjedhë 30

14 February, 2015 Lajme, Lokale
Sunrise Microsoft 0

Microsoft blen Sunrise, një nga aplikacionet më të mira për kalendar

Microsoft ka blerë zyrtarisht Sunrise, një aplikacion i lezetshëm kalendarik për platformat iOS dhe Android. Marrëveshja thuhet të jetë në vlerë prej 100 milionë dollarësh, megjithëse

12 February, 2015 Kompani, Lajme, Softuer & Aplikacione
Minecraft game 0

Minecraft është loja më e popullarizuar në YouTube

Ekzistojnë shumë video lojëra në YouTube, dhe Minecraft është një nga lojërat që përfshinë një pjesë të madhe këtu. Kompania për hulumtime të tregut Newzoo dhe

12 February, 2015 Lajme, Lojëra
Apple-tim-cook 0

Apple është në majë të botës dhe nuk ka konkurrent – Tim Cook

Shitjet e pajisjeve iPhone janë duke u rritur çdo herë, duke sjell fitimet e mëdha dhe duke siguruar çdo herë një treg të fort dhe

11 February, 2015 Kompani, Lajme
Lart Copyright © 2012-2013 - ameble.com - Të gjitha të drejtat e rezervuara. Krijuar nga ameble