video

Sot në konferencën e E3-së, Microsoft ka njoftuar për shërbimin e tyre të ri për muzikë qe thirret ” Xbox Music”. Ky shërbim thuhet zyrtarisht që do të vijnë në Xbox, Windows 8, dhe...

Asus ka lëshuar detajet e një Router-i të ri, që e ka bërë të hyj në tregun e 802.11ac. Asus Routeri RT-AC66U ofron një kombinim shpejtësie me Bandwidth 2.4GHz-5GHz e 1.75Gbps. RT-AC66U përdor teknologjinë Asus AiRadar...

Kaspersky Lab ka zbuluar nje program keqbërës jashtzakonisht të sofistikuar i cili përdoret aktivisht si armë kibernetike për të sulmuar entitete në disa shtete. Kompleksiteti dhe funksionaliteti i këtij programi keqbërës tejkalon të gjitha...
E3 konferenca

E3 (Electronic Entertainment Expo) është ekspozita më e madhe në Amerikën e Veriut që nxjerr në pah video lojërat e të gjitha formave dhe madhësive. Këtë vit do të kandidohet nga dita e martë më...

Internet Explorer vjen në Xbox 360 më Kinect kontroll. Sipas burimeve The VERGE, Microsoft është duke testuar një version të modifikuar të Internet Explorer 9 në Xbox 360 console. Kjo në fund do të...

Facebook është duke u interesuar për ta blerë kompaninë Opera dhe ta kthej atë në shfletuesin e vet Facebook, gjithashtu për te mbajtur përdoruesit e vet edhe me afër në jetën sociale. Opera ka...