SHPËRNDAJE

Pasi që sot është zyrtarizuar smartphone-i Samsung Galaxy S4 kemi paraqitur krahasimin me paraardhësin e tij Samsung Galaxy S3, për të parë dallimet e tyre në disa specifika kryesore.

Pra, më poshtë është paraqitur tabela me specifikat kryesore nga e cila mund të vërehen dallimet në mes Galaxy S4 dhe Galaxy S3-shit. |ameble|

 Samsung Galaxy S4Samsung Galaxy S3
Sistemi OperativAndroid 4.2.2Android (4.1.2, 4.1.1, 4.0.4)
Dimenzionet136.6 x 69.8 x 7.9136.6 x 70.6 x 8.6 mm
Pesha130 g133 g
Madhësia e ekranit5 inç4.8 inç
Rezolucioni1080 x 1920 pixela720 x 1280  pixela
Teknologjia e ekranitSuper AMOLEDSuper AMOLED
Madhësia e baterisë2600 mAh2100 mAh
Koha në Stand-byNuk ka informata zyrtare830 orë
Koha gjatë përdorimit në 3GNuk ka informata zyrtare11.6 orë
Lloji i ProcesoritExynos Pro 5Exynos 4412
Specifikat e ProcesoritOcta-qore 1.6GHz, ARM Cortex-A15Quad core, 1.4 GHz, ARM
Kartela GrafikePowerVR SGX544MP3ARM Mali-400/MP4
RAM2GB1 GB
Memoria interne16 GB16/32 GB
Mundësia për SD-KartëPo – Deri në 64GB SD-KartëPo – Deri në 64GB SD-Kartë
Kamera e pasme13 Megapixel8 Megapixel
Apertura e kamerësF2.6F2.6
FlashLEDLED
Video inçizimiDeri në 1080p (30fps)Deri në 1080p (30fps)
Kamera e përparme2 Megapixel1.9 Megapixel
Shfletuesi i internetitHTML5, Adobe FlashHTML, HTML5, Flash
Teknologjia e komunikimitLTE, HSPA (unspecified), UMTS, EDGE, GPRSHSDPA+ (4G) 21.1 Mbit/s, HSUPA 5.76 Mbit/s, UMTS, EDGE, GPRS
PozicionimiGPS, A-GPS, GlonassGPS, Glonass
NavigacioniPONavigimi Turn-by-Turn, Navigimi me zë, Pikat e interesit (POI)
Bluetooth4.04.0
Wi-FiWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, DLNA, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot802.11 a, b, g, n, n 5GHz
HDMIPërmes microUSB MHL adapteritPërmes microUSB MHL adapterit

[divider top=”0″]

SHPËRNDAJE