Samsung sapo ka lansuar një video të re për orën e tyre Samsung Gear S2, video është quajtur “Dial In”, ku mund ta shihni më poshtë.

https://youtu.be/cyOe3d43v08

Gear S2 është raportuar të ketë një fillim të mirë, sepse është pritur mirë në Korenë e Jugut dhe Kinë.

Gear S2 vjen me ekran të rrumbullakët, është Samsung smartwatch i parë i cili posedon një ekran të tillë dhe vjen me rezolucion 360×360 pikselë, përmban një rreth (bezel) që mund të navigohet me pajisjen.

Karakteristikat tjera përfshijnë procesorin 2-bërthamor 1GHz dhe 4GB RAM, pajisja vjen në dy versione, standard dhe një model klasik që përdorë sistemin e Samsung-ut, Tizen OS. /ameble