Tag Archives

12 Articles
Lansohet Angry Birds Epic për platforma të shumëfishta

Lansohet Angry Birds Epic për platforma të shumëfishta

Rovio ka njoftuar se loja e fundit e tyre Angry Birds Epic është e gatshme që nga sot për të shkarkuar në platforma të shumëfishta.

Karakteret në Angry Birds Epic janë një përshtatje të përsosur për një rol në lojë, sepse ata kanë personalitete të forta duke përfshi edhe superfuqi individuale.

Angry Birds Epic është pothuajse e gatshme për të gjitha platformat duke përfshi pajisjet iOS nga Apple, pajisjet Android nga Google, pajisje të Windows Phone si dhe gjithashtu pajisje nga Amazon.

Video zyrtare për lojën Angry Birds Epic është paraqitur më poshtë. /ameble

 

Angry Birds Go! tani në dispozicion për shkarkim

Angry Birds Go! tani në dispozicion për shkarkim

Në fillim të këtij viti, stafi nga Rovio kishin paralajmëruar për serinë e re të quajtur Angry Birds Go! e cila ishte prezantuar disa muaj më vonë dhe është thënë se do të jetë një lojë garash me auto-vetura.

Duke pasur parasysh se ekskluzivitet i Angry Birds ka qenë pak a shumë sulmi i zogjve ndaj derrave, kjo seri duket të ketë një pamje krejt ndryshe. Loja ishte paralajmëruar të lansohet më datën 11 Dhjetor dhe pa dyshim Rovio tani ka bërë lançimin e saj!

[youtube id=”5xP12tpJrl8″ width=”600″ height=”350″]

Për ata që nuk kanë dëgjuar në lidhje me ketë lojë, kjo është një lojë Karting ku lojtarët do të ketë mundësinë të zgjedhin karaktere të tilla si Red, Chuck, Stella, and King Pig, të cilët janë ekskluzivitet në Angry Birds. Lojtarët do të ketë mundësin gjithashtu të zgjedhin mbi 50 auto si dhe shumë pista për gara të ndryshme. Kjo lojë do të jetë pa pagesë dhe do të jetë në dispozicion për pajisjet iOS, Android, Windows Phone 8 dhe BlackBerry 10 duke filluar nga sot |ameble|

Angry Birds Star Wars II, vjen me 19 Shtator

Angry Birds Star Wars II, vjen me 19 Shtator

Edhe një tjetër lojë po vjen nga Angry Birds, por që me të vërtetë nuk është një surprizë e madhe! Angry Birds Star Wars II do të lansohet më 19 Shtator dhe si tipar i kësaj runde do jenë mbi 30 karaktere të reja, si dhe aftësia për të zgjedhur anën tuaj.

Loja e re do të mbështesë gjithashtu telepodet të cilat i mundësojnë përdoruesit të kalojnë karakteret nga jeta reale në lojë, për më shumë mund të shihni një video shembull të kësaj se si do të jetë. |ameble|

[youtube id=”6DKNKI27GdA” width=”600″ height=”350″]

Angry Birds ofron mbi 100 nivele për Windows Phone

Angry Birds ofron mbi 100 nivele për Windows Phone

Rovio Mobile kanë rilansuar lojën e tyre Angry BirdsAngry Birds Windows Phone për platformën e Microsoft-it Windows Phone, ky versioni i ri posedon 100 nivele të reja dhe gjithashtu përkrah Xbox Live Achievements.

Versioni i ri i Angry Birds tani përkrah edhe smartphone-et me kapacitet memorie 256MB RAM, si Nokia Lumia 610 dhe shumë tjerë. Loja momentalisht është falas deri më datë 15 Maj.

Nëse shkarkoni këtë version të ri, ai nuk do të fshijë lojën tuaj të vjetër nëse posedoni, duke përfshirë yjet dhe arritjet e niveleve që keni bërë. Të dy versionet janë krejtësisht të ndara!

Për më shumë detaje në lidhje me ketë version të Angry Birds për Windows Phone mund të gjeni në blogun Rovio. |ameble|

Angry Birds falas për iOS (iPhone, iPad)

Angry Birds falas për iOS (iPhone, iPad)

Rovio për herë të parë ka lëshuar lojën pa pagesë për platformën iOS, dhe si duket ketë e ka bërë për të arritur një numër të madh të shkarkimeve si dhe në të njëjtën kohë për tu renditur si aplikacioni numër një i të gjitha kohërave për shkarkim.

Të dy versionet Angry Birds për iPhone dhe iPod Touch si dhe Angry Birds HD për iPad nga tani janë në dispozicion falas dyqan online AppStore, dhe gjithashtu janë shtuar edhe 15 nivele të reja të lojës.

Nga ky hap për javët që vijnë pritet të shihet se sa shumë shkarkime do të ketë aplikacioni falas në iOS. |ameble| [divider top=”0″]

Zhvilluesit e Angry Birds vijnë me lojën e re “The Croods”

Zhvilluesit e Angry Birds vijnë me lojën e re “The Croods”

Rovio, që ju e njihni si zhvilluesi që qëndron prapa lojës Angry Birds, ka njoftuar sot se është bashkuar me DreamWorks Animation për të krijuar një lojë të re për smartphone për iOS dhe Android, The Croods. Përveç kësaj loje, një klip ekskluziv i shkurt i një filmi të animuar do të publikohet më datë 14 mars.

Detajet në lidhje me mënyrën se si do jetë loja “The Croods” janë shfaqur nga uebfaqja Rovio e cila ndan informacionet dhe videon e mëposhtme:

[youtube id=”sy51B9V8wNM” width=”600″ height=”350″] [divider top=”0″]

Krijuesit e Angry Bird, Rovio me më shumë se 1 miliard shkarkime

Krijuesit e Angry Bird, Rovio me më shumë se 1 miliard shkarkime

Zhvilluesit e lojës së popullarizuar Angry Birds, Rovio kanë njoftuar se lojërat e tyre kanë kaluar tashmë 1 miliard shkarkime dhe kanë mbi 263 milion shfrytëzues aktivë në muaj.

Rovio ka vazhduar duke treguar se programet e tyre ishin shkarkuar 30 milion herë gjatë javës së fund vitit dhe 8 milion prej tyre ishin lidhur vetëm në ditën e Krishtlindjeve.

Kjo tregon se përkushtimi ynë për Angry Birds do të rritet edhe me shumë kanë thënë ata, dhe janë të gatshëm që të nxjerrin versione të reja dhe variacione të lojës, për të cilat llogarisin se çfarë do të jenë shifrat vitin e ardhshëm. |ameble| [divider top=”0″]

Angry Birds me përditësimin ofron 30 nivele të reja

Angry Birds me përditësimin ofron 30 nivele të reja

Kompania Rovio, krijuese e lojës Angry Birds, ka vënë një përditësim të ri për versionin e saj Angry Birds Space, me ç ‘rast janë krijuar 30 nivele të reja nën ujë. Për adhuruesit e lojës Angry Birds, do të jetë një sfidë më e madhe në nivelet e reja në ujë për arsye se për të fituar pikë gjatë goditjeve, duhet  kujdesur për gravitetin, si dhe rezistencën e ujit.

Përditësimi i ri gjithashtu sjell një atraksion në fund të nivelit, ku duhet mposhtur dhe “boss-i” e ri nënujorë. |ameble| [divider top=”0″]

Ish-zhvilluesit e Angry Birds kanë lansuar një lojë të re për iOS

Ish-zhvilluesit e Angry Birds kanë lansuar një lojë të re për iOS

Është e pamohueshme se sa e famshme është bërë Angry Birds nga Rovio e cila është shkarkuar 30 milion herë vetëm gjatë javës së Krishtlindjeve madje ka sjellë ndikimin e saj në versionin Star Wars, e cila është si arsyeja pse çdo herë qe dëgjojmë rreth Angry Birds, ne menjëherë interesohemi me shumë.

Disa ish-zhvillues të Rovio-s të cilët kanë punuar në Angry Birds janë bashkuar për të formuar studion e tyre për zhvillim te lojërave që quhet Boomlagoon. Loja e parë e tyre u lansua sot dhe quhet Noble Nutlings që ka në rol tre ketra që t’ju ndihmoni në karrocën e pilotit të tyre për ta drejtuar me profesionalizëm nëpër një peizazh të mbushur me kodra. Duke i udhëzuar ketrat nëpër çdo nivel, atëherë ju jepet mundësia për të përmirësuar karrocën me mijëra kombinime.

[youtube id=”u4Sog158EIE” width=”600″ height=”350″]

Noble Nutlings është në dispozicion nga sot për platformën iOS krejtësisht falas, dhe nëse është përafërsisht e mirë sa Angry Birds, atëherë mund të presim aventura më shumë me këta ketra në vitet që vijnë. Nuk ka informacion për disponueshmërinë platforma tjera. |ameble| [divider top=”0″]

Angry Birds përditësohet me sezona të dimrit

Angry Birds përditësohet me sezona të dimrit

Shumë lojtarë deri me tani, nuk ka dyshim se kanë përfunduar te gjitha sezonet e ofruara të Angry Birds, ndoshta edhe kanë arritur tre yje për çdo nivel në këtë proces.

Rovio ka lëshuar një përditësim për sezonet e Angry Birds në formën e dimrit Wonderham, në të cilën Rovio do të lëshoj nga një nivel në ditë gjatë 25 ditëve të ardhshme.

Pra, pavarësisht nga pamje a re, çfarë mund të presin lojtarët në këtë përditësim? Duket se mekanika e re e lojtarëve në ketë lojë do të ndodhë në dimër, që do të thotë se të dy zogjtë dhe derrat do të rrëshqasin nëpër akull, duke shtuar disa sfida të reja.

Do të jenë edhe 3 nivele shtesë të fshehta që lojtarët duhet të gjejnë mundësin që ti hapin. Nivelet do të jenë pa pagese për shkarkim. |ameble| [divider top=”0″]

Angry Birds në Samsung smart TV

Angry Birds në Samsung smart TV

by MN 0 Comments

Samsung ka bërë të ditur se në televizorët e tij “smart” është në dispozicion edhe loja jashtëzakonisht e popullarizuar Angry Birds nga kompania Finlandeze Rovio.

Duke përdorur teknologjinë e Samsung të kontrollit me lëvizje, përdoruesit për herë të parë mund të luajnë Angry Birds në një ekran të madh televiziv dhe të kënaqen në përvojën e zmadhuar, virtuale dhe interaktive të të luajturit.Vetëm me një tundje të dorës lojtarët mund të kontrollojnë veçoritë e lojës duke përfshirë të lëvizurit e hobes (praqkës) së vogël dhe aktivizimin e aftësive unike të çdo shpendi.

Për Smart TV lojën e parë të zhvilluar për tu kontrolluar me lëvizje, Samsung ka bashkëpunuar nga afër me Rovio-në gjatë viteve të fundit, dhe loja do të jetë në dispozicion në TV-të e Samsung-ut për vitin 2012 me funksionin Smart Interaction, duke i bërë update software-it më të ri të inkorporuar.

Pas lançimit të këtij aplikacioni, Samsung planifikon të ofrojë edhe Video on-Demand Angry Birds animacione të zhvilluara nga Rovio./ameble.com/ /tech2.in.com/

 

 

 

 

 

[divider top=”0″]

Loja e re “Amazing Alex” nga krijuesit e Angry Birds

Loja e re “Amazing Alex” nga krijuesit e Angry Birds

by bmbi 0 Comments

Një lojë e re krejt ndryshe dhe qe është përpunuar nga krijuesit e lojës se suksesshëm Angry Birds qe do të lansohet më datën 12 korrik është titulluar “Amazing Alex“.

Amazing Alex është një lojë enigmë (puzzle) që përfshin fizikën. Loja do të shfaqet në 100 nivele dhe do të marr updates falas ngjashëm si Angry Birds, përdoruesit do të jenë në gjendje gjithashtu të krijojnë dhe të shpërndajnë (share) nivelet që kanë krijuar. Më poshtë mund të shihni video shembullin dhe ta vlerësoni atë. |amazingalex.com| |ameble| [youtube id=”xk7vezL36IU” width=”600″ height=”350″] [divider top=”0″]