Thursday, 24 August, 2017
Etiketat Postime të etiketuara me "App Store"

Etiketa: App Store

Zëvendës-kryetarja për shitje në Apple, Angela Ahrendts, u ka dërguar një letër të gjithë stafit të kompanisë, me të cilën Apple dëshiron që njerëzit të...

Sipas Wall Street Journal, si Apple dhe Google po mundohen të bindin programuesit e lojrave për t'i bërë programet e tyre ekskluzive për sistemin...

Dje kanë filluar të qarkullojnë lajme se zhvilluesi i aplikacionit Flappy Bird ka vendosur që të tërheq këtë lojë nga dyqanet virtuale më të...

Industria e aplikacioneve pa dyshim që është ndër më  profitabilet viteve të fundit, këtë gjë më së miri  e dëshmon edhe historia e suksesit...

Një aplikacion për iPhone që të lejon të xhirosh ekranin e iPhone-it duke përfshirë edhe aktivitetin e gjitha aplikacioneve tjera ka arritur të futet...