Tag Archives

5 Articles
Archos prezanton tre tablet të ri Neon me procesorë 4-bërthamor

Archos prezanton tre tablet të ri Neon me procesorë 4-bërthamor

Archos sot ka prezantuar tre tablet të ri që vijnë nga seria e tyre e re Neon të quajtur Archos 90 Neon, Archos 97 Neon dhe Archos 101 Neon.


Të tre tableta nga Archos janë të pajisur me procesorë 4-bërthamor nga 1.4GHz ose 1.6GHz, 1GB RAM, 8 GB memorie internet e cila mund të zgjerohet nëpërmes portës microSD.

Tableta Archos 90 Neon është i pajisur me ekran 9 inç që ofron rezolucion të dobët prej 800 x 480 pikselë. Archos 97 Neon është i pajisur me ekran 9.7 inç me rezolucion 1024 x 768 pilselë dhe i fundit Archos 101 Neon vjen me ekran 10.1 inç që ofron rezolucion 1024 x 600 pikselë. Të tre tabletet posedojnë platformën Android dhe versionin 4.2 Jelly Bean dhe blerësit do të kenë qasje të plotë në Google Play Store.

Ende nuk ka informacione për disponueshmërinë e tyre dhe çmimin. Për më shumë detaje rreth pajisjeve, mund të informoheni nga uebfaqja e tyre Archos./ameble

Archos njofton për modelin e ri GamePad 2

Archos njofton për modelin e ri GamePad 2

Eksitojnë shumë mundësi për të luajtur me lojëra me platformën Android, NVIDIA Shield dhe Ouya janë dy nga ato. Archos vitin e kaluar kishte lansuar një pajisje të ngjashme për lojërat Android të quajtur GamePad, kurse tani po e njëjta ka njoftuar për modelin pasues të quajtur GamePad 2.

Archos GamePad 2 (1)

Gamepad 2 vjen me disa përditësime dhe përmirësime të reja . Është plotësisht funksional sikur një Tablet Android. Karakteristikat e tij përfshijnë ekranin IPS 7 inç me rezolucion 1280 X 800, njësinë e procesorit për grafikë 4-bërthamor Mali 400, dhe procesorin 1.6GHz 4-bërthamorA9 me 2GB RAM. Gamepad 2 do të vijë me 8 dhe 16GB dhe të dyja mund të zgjerohen përmes kartelave microSD .

Kjo gjithashtu posedon kamerën frontale dhe platformën Android 4.2.2 Jelly Bean . GamePad 2 në treg do të paraqitet nga fundi i këtij muaji për rreth 250 $. |ameble|

Archos njofton për 4 smartphone të ri me Android

Archos njofton për 4 smartphone të ri me Android

Kompania franceze Archos ka njoftuar për një total prej katër smartphone-ve Android, që emrat e këtyre pajisjeve përfshinë Archos Carbon 35, Titanium 4, Titanium 52 dhe Archos Platinum 48. Archos Carbon 35 vjen me ekran 3.5 inç, Titanium 4 me ekran 4 inç, Titanium 52 me 5.2 inç dhe Platinum 48 me 4.8 inç, me poshtë mund të shihni specifikat për secilën nga pajisjet.

Archos smartphone

Çmimet për këta smartphone të ri me Android nga Archos fillojnë nga 77€, dhe pritet të dalin ne treg në muajin Qershor. |ameble|

Kompania françeze Archos lanson tre Tablet të ri

Kompania françeze Archos lanson tre Tablet të ri

Archos ka njoftuar për tre tablet të ri me procesorë quad-core dhe dizajnin nga alumini me ngjyrë të argjend që radhiten nën serinë Platinum.

Kjo seri përbëhet nga tabletët 8 inç, 9.7 inç dhe një 11.6 inç të cilët vijnë me versionin më të fundit të Android-it, Jelly Bean.
Prodhuesi francez ka impresionuar gjithmonë me tableta e tyre. Të tre tabletat do të shfaqën me shasi alumini dhe ekran HD IPS. Secili tabletë posedon procesor quad-core 1.2GHz dhe 2GB RAM.

Archos 80 Platinum 8 inç, përmban rezolucion 1024 X 768 dhe do të jenë në dispozicion për 228 € nga ky muaj. Archos 116 Platinum 11.6 inç me rezolucion 1920 X 1080 do të jenë në dispozicion për 347 € nga muaji Prill.

Kurse tableti 9.7 inç Archos 97 Platinum HD që duket të jetë me interesant do të vijë pikërisht kundër Apple iPad dhe vjen me rezolucion 2048 X 1536, por me vetëm 289 € është pothuajse gjysma e çmimit te iPad-it. Është e vendosur të jetë në dispozicion nga fundi i muajit, dhe është paraqitur tashmë në uebfaqen e internetit të kompanisë. |ameble| [divider top=”0″]

Archos njofton për katër tabletë me Android

Archos njofton për katër tabletë me Android

Archos ka njoftuar për një varg të ri të tablateve Android, të quajtur vargu Archos Titanium, ata vijnë me madhësi të ndryshme të ekranit kurse çmimet fillojnë nga vetëm 99 funta për modelin e nivelit të ulët.
Të gjithë tabletat ndajnë specifika të ngjashme, të cilat përfshijnë Android 4.1 Jelly Bean me procesorë dual core 1.6 GHz dhe quad core GPU, dallimi kryesor midis pajisjeve është ekrani.

Archos 70 Titanium vjen me ekran 7 inç, Titanium 80 përmban 8 inç, Titanium 101 përmban 10.1 inç dhe ai 97 përmban ekran 9.7 inç, më shumë detaje mund të gjeni në portalin Archos. |ameble|

[divider top=”0″]