Tag Archives

2 Articles
Dell prezanton laptopin “Chromebook 11”

Dell prezanton laptopin “Chromebook 11”

Kompania Dell ka njoftuar për laptopin e tyre të ri Chromebook 11, një laptop i cili për kompaninë është i pari që vjen me sistem operativ Chrome të Google-it dhe që është projektuar posaçërisht për t’u përdorur nga shkollat ​​dhe nxënësit. Chromebook Dell 11 vjen me ekran 11 inç dhe ka rezolucion 1366 x 768 pikselë, posedon procesorin Intel Celeron 2955U me zgjedhje 2GB ose 4GB RAM.

Karakteristikat të tjera të tij përfshijnë 16 GB memorie e brendshme, kamerën frontale HD 720p, WiFi 802.11, Bluetooth 4.0 dhe USB 3.0.Dell Chromebook 11

Ky model do të jenë në dispozicion prej muajit Janarit në Britani të Madhe dhe SHBA të dhe çmimi i tij do të jetë nën 300 $. Kompania Dell ka thënë gjithashtu se do të punojnë në modele Chromebook tjera të cilat do të jenë të dizajnuara për tregun më buxhet të ulët si dhe për tregun e biznesit. |ameble|

Google lanson laptopin e ri Chromebook 11

Google lanson laptopin e ri Chromebook 11

Google ka njoftuar për serinë e tyre të re të laptopëve Chromebook gjatë një ngjarje në Nju Jork, aty ka prezantuar modelin HP Chromebook 11, një pajisje me buxhet të mesëm me sistemin operativ Chrome duke filluar për vetëm 279 $. Chromebook 11 i ri ka dal për shitje menjëherë nëpërmes Google Play, HP, Best Buy dhe Amazon.

HP Chromebook 11 vjen i pajisur me ekran SPI 11 inç me rezolucion 1366 X 768 pikselë, procesorin 2-bërthamor Samsung Exynos 5250, 2GB RAM , 16GB memorie interne, dy porte USB 2.0 dhe një microUSB. Ai gjithashtu përmban kamerën frontale VGA, tastierën e plotë funksionale dhe një touchpad me klik.

Vizualisht , Chromebook 11 si model është diku në mes të performances së modelit Google Chromebook Pixel dhe Apple MacBook. Konsumatorët ketë model mund ta porosisin duke zgjedhur ngjyrat rrethuese në të kaltër, gjelbër, verdhë, kuqe dhe të zezë. |ameble|