Tag Archives

5 Articles
Shfaqet videoja e Samsung Galaxy S4

Shfaqet videoja e Samsung Galaxy S4

Pas postimeve të djeshme të fotografive të Samsung Galaxy S4 nëpër ueb faqe dhe forume të ndryshme, sot është zbuluar edhe një video në të cilët shfaqet pikërisht madhështia e tij Samsung Galaxy S4. Për momentin nuk është konfirmuar nëse ky është ndonjë version kinez i emituar i Galaxy S4, por videoja që është publikuar na len të besojmë se ky me të vërtet mund të jetë smartphone-i i shumë pritur Samsung Galaxy S4.

[youtube id=”gfzom-RdrwI#!” width=”600″ height=”350″] |ameble| [divider top=”0″]

Google Nexus 4 në dispozicion për shitje

Google Nexus 4 në dispozicion për shitje

(Ekskluzive)

Për të gjithë ata që kanë qenë duke pritur për të blerë smartphone-in Google LG Nexus 4, me kënaqësi ju njoftojmë se pak minuta më parë Google ka shpërndare një e-mail tek të gjithë ata që kanë bërë abonim më parë për të pranuar e-mail sapo Nexus 4 të jetë prapë ne dispozicion për shitje.

Siç mund të shihni edhe në e-mailin zyrtarë të Google-it, ky produkt do të jetë në shitje vetëm në SHBA tani për tani, që nga sot  27 nëntor 2012 duke filluar nga ora 12:00 Pacific Time në SHBA apo sipas orës tonë lokale 21:00. |ameble| [divider top=”0″]

Probleme me YouTube

Probleme me YouTube

Vizitorë të nderuar të Ameble, duam të raportojmë para jush që nga ora 22:18 deri në ora 22:28 sipas orës tonë lokale, njëra ndër ueb faqet më të vizituara në botë YouTube nuk ka funksionuar, nga ajo çfarë është shfaqur gjatë kësaj kohe lënë të dyshohet se YouTube  ka pësuar një sulm kibernetik apo thjesht ndonjë intervenim nga vet Youtube. Akoma nuk ka ndonjë lajm zyrtar se kush qendron pas kësaj, apo çfarë në të vertet ka ndodhur, por neve na mbetet të presim për detaje rreth këtij problemi.

Kjo është çfarë është paraqitur në momentin e tentim hapjes së ueb faqes Youtube.

.

|ameble|  [divider top=”0″]

Smartphone HTC J Butterfly

Smartphone HTC J Butterfly

Kompania e njohur Taivaneze HTC siç duket nuk ka të ndalur. Pas publikimit të serisë së smartphone-ve HTC Windows Phone 8X ,8S dhe One X +, tani kemi të shfaqur një mrekulli në vete. Është fjala pikërisht për smartphone-in HTC J Butterly i cili u shfaq dje në ueb faqen zyrtare të HTC versioni Japonez, dhe është vërtet mbresëlënëse ngase ky i fundit është i madhesise 5-inç me rezolucion 1080p.

HTC J Butterfly ka ekran LCD 3 i cili punon ne 440ppi qe është një rezolucion i mrekullueshëm, por nuk është vetëm rezolucioni që e bënë këtë smartphone kaq të mirë, por edhe fakti qe është i hollë vetëm 9.1mm.

Butterfly ka vërtet gjithçka që ju duhet duke marrë parasysh edhe procesorin e tij katër-bërthamor 1.5GHz, Ram Memorie prej 2GB dhe kamerë 8-megapiksel, ky i fundit tashmë ka të instaluar sistemin operativ Android 4.1 Jelly Bean.

HTC J Butterfly do të filloj të shitet nga fundi i muajit dhjetor duke filluar në Japoni dhe çmimi i tij akoma nuk dihet.

Specifikat Harduerike të HTC J Butterfly:

  • Procesor: Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064, Quad core, 1500 MHz,
  • RAM: 2024 MB
  • Kamerë: 8 Megapiksele, (1080p HD)
  • Ekrani: 5 inç, Super LCD 3, Scratch-resistant glass.
  • Sistemi Operativ: Android 4.1 Jelly Bean
  • Hapësira interne: 16GB

[youtube id=”OMSstF44my4″ width=”600″ height=”350″]

|htc||ameble|  [divider top=”0″]

Zbulohen foto të Samsung Galaxy SIII Mini

Zbulohen foto të Samsung Galaxy SIII Mini

(EKSKLUZIVE) Kanë mbetur edhe pak orë para publikimit të Samsung Galaxy S3 Mini dhe siç duket entuziazmi i madh për ta shfaq këtë vegël të mrekullueshme ka bërë që dikush të publikoj foto të S3 Mini pak para kohe.

Kjo është fotoja e cila u siguria për publikun e smartphone-it më të ri të Samsung “Galaxy S 3 Mini”. Nga ajo që vërejmë, qarte mundë të shohim edhe disa nga specifikat themelore që ky i fundit do të përmbaj.

Specifikat themelore harduerike jo-zyrtare:

  • Procesor: 1GHz Dual-Core (Dy-bërthamorë)
  • Kamerë: 5 Megapikselë
  • Ekrani: 4 Inç 800 x 480 WVGA Super AMOLED
  • Sistemi Operativ: Android 4.1 Jelly Bean

Për këtë dhe gjëra të tjera që Samsung do të publikojë do të mësojmë më shumë pas disa ore, kur Samsung-u zyrtarisht lanson Mini-in e ri në Gjermani.

|ameble| [divider top=”0″]