Tag Archives

3 Articles
LG G3 ketë javë do të marrë versionin Android 5.0 Lollipop

LG G3 ketë javë do të marrë versionin Android 5.0 Lollipop

LG G3 Lollipop 5.0Javën e kaluar kemi shfaqur pamjet e Lollipop në pajisjen LG G3, kurse tani kompania LG ka konfirmuar se smartphone-i i tyre G3 këtë javë do të filloj të marrë versionin e fundit të Android-it, Android 5.0 Lollipop. Të gjitha karakteristikat që janë prezantuar për ketë version do të jenë të përfshira në ketë përditësim për G3-in, duke përfshirë notifications, visual enhancements, si dhe mundësinë për të zhbllokuar pajisjen me anë të orës Android Wear.

LG po mburret me atë se është “prodhuesi i parë global për smartphone i cili ofron përditësimin e Lollipop-it,” e që teknikisht është e vërtetë. Motorola ka pretenduar të jetë e para, duke e lëshuar përditësimin javën e kaluar për smartphone-in e ri Moto X, megjithatë, kjo ka qenë vetëm një provë, kështu që vetëm një pjesë e vogël e përdoruesve do ta marrin. LG, nga ana tjetër, po sjellë versionin Lollipop për të gjithë ata që posedojnë G3-in. /ameble

LG shpalos reklamën (Billboard) me të madhe në botë

LG shpalos reklamën (Billboard) me të madhe në botë

LG në Arabinë Saudite ka shpalosur reklamën (billboard) më të madhe në botë, duke e përgatitur rrugën e saj për libër të Ginisit dhe duke promovuar kështu smartphone-in e tyre G3. Kjo reklamë është e gjatë sa dy fusha të plota të futbollit dhe është e vendosur në Aeroportin Ndërkombëtar Riad, i cili pranon rreth 20 milionë vizitorë në vit.

LG G3 reklama

Reklama e re e LG-së është projektuar dhe dizajnuar kundrejt erërave të forta dhe stuhive të rërës nga një strukturë mbështetëse prej çeliku që peshon 1800 ton. LG G3 është një smartphone vërtetë mbresëlënës me karakteristika të larta, ku shumë shpejt do të paraqesim videon praktike të tij.

Ndoshta kjo reklamë masive do të ndihmojë që të bije në sy të vizitorëve dhe tu jap interesim në blerje. /ameble

LG G3 më në fund u zyrtarizua!

LG G3 më në fund u zyrtarizua!

LG vetëm sa ka njoftuar për modelin e ri të smartphone-it G3. Siç edhe pritej, LG G3 tani i zyrtarizuar është pajisur me ekran 5.5-inç quad HD me 538 pikselë për inç (ppi), kamerën 13-megapikselë me OIS+, i cili quhet gjithashtu edhe si stabilizues optik i imazhit (Optical Image Stabilizer Plus).

Për ju që ju intereson, ky model është bërë pjesërisht nga metali. LG ka thënë se pajisja ka një “lëkurë të lëmuar metalike”të lehtë në mbështjellësin e pasmë të tij. Ndryshe nga modelet e mëparshme plastike, ky model gjithsesi duhet të jetë rezistent ndaj gjurmëve të gishtërinjve, mirëpo kjo mbetet të konfirmohet në të ardhmen kur të kemi në duart tona.

Gjuha e përdorur në dizajnin e tij LG thotë se është quajtur “Floating Arc, që krijon mundësin e përdorimit me një dorë të vetme.

Tastet e zërit janë ende në anën e pasme. Kompania gjithashtu shpjegon se është ri-dizajnuar ndërfaqja apo ballina e këtij modeli në mënyrë që pajisja të jetë më e lehtë dhe më fluide për t’u përdorur se sa modeli i mëparshëm.

Nga ana harduerike, LG G3 vjen me procesorin Snapdragon 801 në 2.5GHz, 16GB ose 32GB memorie interne me mundësi zgjerimi deri në 128GB me anë të portës microSD, me bateri të fuqisë 3.000 mAh si dhe 3GB RAM memorie. Pajisja do të lansohet me ngjyrë të zezë, të bardhë, ari, vjollcë dhe në të kuqe.

Prezantimi i të njëjtit model pritet të bëhet edhe nesër në disa vende tjera të botës. /ameble