Tag Archives

2 Articles
Konfirmohen specifikat për Samsung Galaxy A7

Konfirmohen specifikat për Samsung Galaxy A7

Samsung Galaxy AlphaEdhe më herët kemi bërë njoftimin për një seri të re e njohur si “ Galaxy A” nga Samsung dhe si duket tani më kemi edhe specifikat e para për modelin e ri Galaxy A7.

Samsung Galaxy A7 do të vijë me një ekran 5.2 inç me definicion të plotë me rezolucion prej 1920 x 1080 pikselëve i përkrahur nga procesori 8-bërthamor 64-bit Qualcomm Snapdragon 615 me shpejtësi prej 1.5GHz si dhe 2GB RAM memorie.

Përveç tjerash, modeli Galaxy A7 ka të ndërtuar 16GB hapësirë të brendshme, ka të integruar 12 megapiksel kamerën e pasme dhe 5 megapiksel kamerën frontale si dhe përkrahë teknologjitë Bluetooth, WiFi dhe 4G LTE.

Samsung pritet të lanson tri modele të serisë A, duke përfshi Galaxy A3, Galaxy A5 dhe Galaxy A7, ndërsa zyrtarizimi i këtyre modeleve pritet të bëhet në ditët në vijim. /ameble

Smartphone të ri nga seria e re Samsung Galaxy “A”

Smartphone të ri nga seria e re Samsung Galaxy “A”

Samsung Galaxy AlphaSamsung së fundmi ka lansuar smartphone-in e ri Samsung Galaxy Alpha, kurse tani sipas një raporti të fundit, kjo kompani do të lansoj edhe disa pajisje të tilla të cilat janë të ngjashme me modelin Galaxy Alpha të serisë së quajtur Samsung Galaxy “A”. Sipas portalit Sammobile, kompania do të nxjerrë edhe tri modele të reja të serisë Galaxy “A”.

Të tri modelet që do të vijnë do të jenë të koduara si SM-A300, SM-A500 dhe SM-A700, Samsung SM-A300 do të vijë me ekran qHD dhe rezolucion 960 x 540 pikselë. SM-A500 me sa duket do të vijë me rezolucion HD prej 1280 x 720 pikselë, dhe të tri modelet do të jenë me platformën Android 4.4.4 Kitkat dhe kamerë të re.

Ende nuk dihet nëse këta smartphone do t’i shohim muajin e ardhshëm në ngjarjen IFA 2014 apo më vonë. /ameble