Tag Archives

2 Articles
Publikohet video e re promo për Samsung Galaxy Note 3

Publikohet video e re promo për Samsung Galaxy Note 3

Nga dita kur Samsung ka njoftuar për phabletin e tyre të ri Samsung Galaxy Note 3, ata kanë publikuar një numër videosh në lidhje me pajisjen, tani kjo e fundit që mund ta shihni më poshtë quhet ‘Dream’.

[youtube id=”m4sTLfTKOGo” width=”600″ height=”350″]

Samsung Galaxy Note 3 do të fillojë me shitje në Britani të Madhe gjatë këtij muaji, pikërisht me datën 25 Shtator dhe do të vazhdoj kështu me radhë.

Ju kujtojmë se Galaxy Note 3 vjen me ekran super Amoled 5.7 inç me definicion të lartë dhe të plotë, rezolucionin 1920 X 1080 pikselë, pajisja është e pajisur nga procesorë 4-bërthamor 2.3 GHz Qualcomm Snapdragon 800 me versionet 4G LTE dhe Exynos me versionin 3G.

Për hapësirën e brendshme ky model vjen me zgjedhje 32GB ose 64GB, plus 3 GB RAM, slotën microSD, dhe përmban kamerën 13 megapikselë. |ameble|

Procesori i ri Samsung “Exynos 5 Octa” vjen javën e ardhshme

Procesori i ri Samsung “Exynos 5 Octa” vjen javën e ardhshme

Samsung ka shfaqur disa informata për versionin e ri të linjës së saj të procesorëve Exynos, Exynos 5 Octa. Kompania ka postuar një cicërimë me një foto nga llogaria zyrtare në Twitter, Samsung Exynos, duke thënë se një version i ri i çipit 8-bërthamor do të vijë javën e ardhshme. Cicërima thotë: ” A new Exynos 5 Octa is coming next week!”

Ky postim nga Samsung për Exynos 5 Octa paralajmëron të jetë hapi tjetër në evolucionin për të përmirësuar fuqinë dhe performancën e procesorëve Exynos.

Samsung Exynos 5 Octa

Paralajmërimi i procesorëve të ri vjen pas thashethemeve se Samsung është duke u përgatitur që të prezantoj phablet-in e tyre të ardhshëm të serisë Note, Samsung Galaxy Note 3.

Karakteristikat e përfolura për ketë phablet janë se do të posedoj procesorin Exynos 5 OCTA me 8 bërthama dhe 3 GB RAM. Është përfolur gjithashtu se do të shfaqet me kamerë 13 megapikselë. Kompania ka të ngjarë të paraqesë ketë model në muajin Shtator në të njëjtën kohë kur zbuloi versionin e kaluar Galaxy Note 2.

Megjithatë, nuk është zbuluar më shumë se çfarë kishte në cicërim, aty ka përmendur se do të detajojë specifikat e sakta dhe përmirësimet e tjera gjatë javës së ardhshme. |ameble|