Tag Archives

6 Articles
Samsung përdoruesit e iPhone-it i quan “përqafues të mureve”

Samsung përdoruesit e iPhone-it i quan “përqafues të mureve”

Samsung është kthyer me traditën e vjetër të saj, në përpjekje për të rritur shitjet e saj të smartphone-it të ri Galaxy S5. Kompania ka publikuar një video të re ku përdoruesit e iPhone-it i quan përqafues të mureve (Wall huggers).

Samsung me ketë reklamë thjesht paraqet atë se si përdoruesit e iPhone-it duhet të kyçin smartphone-at e tyre në rrymë shumë shpesh, në rast se dëshirojnë ti përdorin, dhe më ketë pretendon se jeta e baterisë në Galaxy S5 është më e mirë:

https://www.youtube.com/watch?v=mzMUTrTYD9s

Samsung Galaxy S5 vërtet si model posedon baterinë e fuqishme, por në ketë rast kompania reklamën do të ishte më mirë ta bënte kundrejt rivaleve kryesor të këtij viti për smartphone, siç janë HTC One M8 dhe LG G3 dhe jo me modelin iPhone i cili është i vitit të kaluar.

Apple modelin e ri të iPhone-it pritet të lansoj gjatë këtij viti, dhe pa dyshim se Samsung do duhet që reklama të këtij lloji të bëj pas lansimit të modelit të ri iPhone 6.

Strategjia e marketingut nga Samsung në të kaluarën ka ecur mirë për kompaninë, edhe pse në ketë rast kjo kompani nuk duhet të shqetësohet shumë vetëm nga Apple, ajo duhet të merret më shumë me konkurrentet serioz të Galaxy S5 siç janë LG G3 dhe HTC One M8.

Sido që të jetë, modeli i fundit i Samsung-it nuk duket që ka pasur atë suksesin e madh siç ka pretenduar kompania, dhe për ketë arsye si duket kompania po merret me reklama të tilla. /ameble

Samsung Galaxy S5 për t’u prodhuar kushton vetëm 265 $

Samsung Galaxy S5 për t’u prodhuar kushton vetëm 265 $

Samsung javën e kaluar ka nxjerrë në treg smartphone-in Samsung Galaxy S5 ku menjëherë është çmontuar. Është IHS ajo e cila ka marrë për analizë këtë smartphone dhe ka dhënë një shifër të përafërt se sa mund të jetë kostoja e prodhimit të një njësie.

Samsung Galaxy S5

Sipas IHS, Samsung Galaxy S5 kushton rreth 265$ për t’u prodhuar dhe kjo do të thotë se Samsung po merr një fitim kolosal për çdo Galaxy S5 që shet.

Ky smartphone në variantin e zhbllokuar shitet rreth 660$ në SHBA, ndërsa varianti me kontratë shitet me 199$ me dy vjet kontratë, kurse tek ne shitet 650€ ose varianti me kontratë nëpërmes bankës 39€ në muaj për 2 vjet.

Për më shumë informacione rreth këtij modeli mund të gjeni tek ky link. /ameble

Foto Samsung Galaxy S5 nga çdo pozicion i mundshëm

Foto Samsung Galaxy S5 nga çdo pozicion i mundshëm

Çdo centimetër i Galaxy S5, nga jashtë dhe brenda, janë paraqitur në këto post.

Pas prezantimit të Galaxy S5 më 24 Shkurt të këtij viti në Barcelonë të cilën e kemi shfaqur drejtpërdrejt, të gjitha mediat vërshuan për ta fotografuar këtë model të smartphone-it. Në këtë postim do të gjeni foto të këtij smartphone në të gjitha ngjyrat e tij të fotografuara nga androidcentral, në të gjitha pozicionet e mundshme. Gjithashtu kemi foto dhe të disa aksesorëve të tij.

(Këshillë: Klikoni njërën nga fotot për t’i parë fotot në rezolucion më të lartë.) /ameble

Karakteristikat zyrtare të Samsung Galaxy S5

Karakteristikat zyrtare të Samsung Galaxy S5

Samsung Galaxy S5Galaxy S5, njëri nga smartphone-et Android i shumë pritur është prezantuar tani zyrtarisht në MWC 2014. Karakteristika harduerike të këtij smartphone-i janë shumë të ngjashme me raportet apo thashethemet e paraqitura me herët.

Këto janë karakteristikat zyrtare të Galaxy S5:

 • Madhësia: 142 x 72.5 x 8.1
 • Pesha: 145g
 • Ekrani 5.1-inç FHD Super AMOLED (1920 x 1080 resolution)
 • Procesori: 4-bërthamor 2.5GHz
 • 2GB of RAM
 • 16/32GB memorie e brendshme
 • microSD përkrahje deri 64GB
 • Kameren e pasme 16-megapikselë me video incizim UHD 4K në 30fps
 • Kamera frontale 2.1-megapikselë
 • Lidhjet: LTE Cat 4 (150/50Mbps)
 • 802.11 a/b/g/n/ac HT80 MIMO (2×2) Wi-Fi
 • Bluetooth 4.0 BLE/ANT
 • USB 3.0
 • NFC
 • IR Remote
 • Baterinë: 2800 mAh
 • Rezistent ndaj pluhurit dhe ujit
 • Fingerprint scanner
 • Sensorin për rrahje të zemrës
 • Android 4.4.2 KitKat me disa softuer duke përfishirë Ultra Power Saving Mode, Download Booster, S Health 3.0, Quick Connect, Private Mode, Kids Mode /ameble
Samsung dërgon ftesa për ngjarjen “Unpacked 5”

Samsung dërgon ftesa për ngjarjen “Unpacked 5”

Sipas thashethemeve, Samsung është thënë të prezantoj modelin e smartphone-it të ardhshëm Galaxy S5 në ngjarjen MWC 2014. Sigurisht se këto thashetheme tani po dalin të janë të vërteta, për arsye se Samsung ka filluar të dërgoj ftesa për ngjarjen “Unpacked 5” që do të mbahet me 24 Shkurt. të njëjtit gjithashtu e kanë postuar këtë lajm në llogarinë e tyre në Twitter.

Samsung Unpaced 5

Sipas ftesës, Samsung ketë ngjarje do të organizoj në Barcelonë ku gjithashtu mbahet ngjarja MWC 2014. Tani në bazë të përshkrimit në ftesë me numrin “5”, mundet të jetë që kjo ngjarje lidhet me smartphone-in Samsung Galaxy S5. Dizajni i ftesës është gjithashtu i ngjashëm me lëkurën e pasme siç e ka Galaxy Note 3 e cila do të jetë gjithashtu në modelin S5. Në ketë ngjarje Samsung pritet gjithashtu të prezantoj edhe pajisje tjera, është përfolur për një model me platformën Windows Phone.

Gjithqka mbetet të shihet nga dita e prezantimit. /ameble

Prodhimi në masë i smartphone-it Galaxy S5 fillon në Janar

Prodhimi në masë i smartphone-it Galaxy S5 fillon në Janar

Samsung Galaxy Gear 2Nga mediumi Korean ETnews është raportuar se Samsung është në proces të prodhimit në masë të smartphone-it Samsung Galaxy S5, modelit të radhës nga seria tashmë e njohur Galaxy. Prodhimi në masë është cekur se do të filloj në muajin Janar, kurse lansimi i këtij modeli pritet të ndodh në Mars apo Prill të vitit të ardhshëm.

Galaxy S5 pritet të shfaqet me karakteristika të ngjashme me Galaxy Note 3, d.m.th me procesorë Snapdragon 800 dhe 3GB RAM. Sigurisht, se do të jetë i madhësisë më të vogël.

Samsung është thënë gjithashtu se po punon në lançimin e versionit tjetër të ri të orës së mençur Galaxy Gear në të njëjten kohë me ketë smartphone. |ameble|