Tag Archives

2 Articles
Rita Ora, pjesë e spotit të Samsung për Galaxy S6 dhe S6 Edge

Rita Ora, pjesë e spotit të Samsung për Galaxy S6 dhe S6 Edge

Samsung ka realizuar një reklamë të re për smartphonet e tij Galaxy S6 dhe Galaxy S6 Edge, e cila po shfaqet në të gjithë botën.

https://youtu.be/gD26Vs7VRK8

Spoti prej 60 sekonda, i quajtur Anticipation është krijuar nga agjencia e reklamave 72 and Sunny, dhe mban frazën “E ardhmja është tani”.  Si audio është përdorur kënga “I’m Alive,” regjistruar fillimisht nga Tommy James dhe Shondells në vitin 1960.

Pjesë e reklamës është bërë edhe këngëtarja me origjinë nga Kosova, Rita Ora, e cila këndon një pjesë nga kënga “I’m Alive”. /KultPlus

Samsung së shpejti prezanton Galaxy S6

Samsung së shpejti prezanton Galaxy S6

Galaxy S6Thashethemet për krijimin e pasardhësit të S5 të serisë tani më të njohur Galaxy, Galaxy S6, nga gjiganti Samsung, kanë filluar të pushtojnë faqet ndërkombëtare.

Sipas SamMobile, Samsung është duke punuar për të lansuar modelin Samsung Galaxy S6 për të cilin pritet të bëhet top pajisja e lansuar deri më sot.

Bazuar në disa thashetheme, ekrani i Galaxy S6 thuhet se do të jetë i ngjashëm sikurse ekrani i Note 4, i shoqëruar me kamerën kryesore 20 megapikselë, kamerën frontale 5 megapikselë, hapësirën e brendshme 32GB, 64GB dhe 128GB i përkrahur nga një procesor 8-bërthamor nga Exynos.

Samsung Galaxy S6 pritet të lansohet në fund të muajit shkurt ose në fillim të muajit mars të vitit 2015 dhe deri atëherë me siguri se do të kemi më shumë informata për specifikat dhe veçorit të modelit të ri. /ameble