Tag Archives

2 Articles
Zyrtare: Google prezanton tabletin Nexus 9

Zyrtare: Google prezanton tabletin Nexus 9

Siç edhe pritej, Google prezantoi tabletin e ri Nexus 9 i krijuar nga HTC i cili vjen me versionin e ri Android 5.0.

Google Nexus 9

Tableti Nexus 9 vjen me ekranin LCD IPS 9 inç me rezolucion prej 2048 x 1536 pikselëve i përkrahur nga procesori Nvidia Tegra K1 me shpejtësi prej 2.3GHz, 2GB RAM memorie dhe një bateri të fuqisë prej 6,700 mAh.

Nexus 9 ka të integruar kamerën frontale 1.6 megapikselë dhe atë kryesoren 8 megapikselë dhe vjen ne dy versione 16GB dhe 32GB.

Para-porosit për tabletin Google Nexus 9 do të fillojnë nga 17 tetor, ndërsa shitjet do të fillojnë më 3 nëntor. Nuk ka informata zyrtare për çmimin e tabletit Google Nexus 9. /ameble

Shfaqet fotoja e parë e tabletit Google Nexus 9

Shfaqet fotoja e parë e tabletit Google Nexus 9

Gjatë disa javëve të fundit, kemi dëgjuar shumë thashetheme për lansimin e mundshëm të tabletit Google Nexus 9 kurse tani si duket këto thashetheme po dalin të jenë të vërteta sepse është paraqitur edhe fotoja e parë për pajisjen e përfolur.

Google Nexus 9Në një foto të postuar në Twitter, ishte paraqitur pjesa e pasme e tabletit Google Nexus 9 së bashku me logon e HTC-së, që tregon se tableti Google Nexus 9 është i bërë nga HTC.

Google Nexus 9 pritet të vijë me versionin e fundit të sistemit Android 5.0 L ose Android Lollipop, me ekran 8.9 inç dhe rezolucion HD prej 2560 x 1440 pikselë.

Për Google Nexus 9 po ashtu është përfolur se do të ketë të integruar procesorin 64-bit NVIDIA Tegra K1 i përkrahur nga 3GB ose 4GB RAM memorie.

Tableti Google Nexus pritet të lansohet gjatë këtij muaji së bashku me smartphone-in e ri nga familja Nexus, Google Nexus. /ameble