Tag Archives

2 Articles
GTA V thyen rekordet duke arritur 1 miliardë $ shitje për vetëm 3 ditë

GTA V thyen rekordet duke arritur 1 miliardë $ shitje për vetëm 3 ditë

Take-Two Interactive ka njoftuar zyrtarisht se vetëm për tri ditët e para ka arritur më shumë se 1 miliardë dollarë në shitjen e lojës Grand Theft Auto V.

Kompania beson se “kjo ka shënuar një rritje të shpejtë apo rekord në shitje për sa i përket video lojërave dhe filma artistikë.” Sipas LA Times raportohet se vitin e kaluar loja Call of Duty: Black Ops  ka arritur të fitojnë rreth 1 miliardë dollarë, por në shitje prej 15 ditëve.

Kryeshefi i Take-Two, Strauss Zeinick, ka thënë se “Grand Theft Auto është një fenomen kulturor dhe Rockstar Games do të vazhdoi të ripërcaktoj se çfarë mund të arrihet në lojëra interaktive. Ne jemi tepër krenar në shitje të jashtëzakonshme dhe në përgjigje kritike ndaj Grand Theft Auto V “.

GTA Online globalisht do të nisë më 1 Tetor dhe do të jetë plotësisht falas me çdo kopje të GTA V.

GTA V është aktualisht në dispozicion për Xbox 360 dhe PlayStation 3 dhe pritet të vijë edhe për PC dhe konsola të gjeneratës së ardhshme. |ameble|

Grand Theft Auto 5, data e lansimit ndoshta 24 Mars

Grand Theft Auto 5, data e lansimit ndoshta 24 Mars

Lajme për lojën Grand Theft Auto 5 nuk janë parë kohëve të fundit, megjithatë detaje të reja kanë dalë së paku për datën e lansimit të saj. Siç raportohet nga Produkt-Reviews nëpërmjet një email-i nga Microsoft, loja pritet të dalë në pranverë, në njërën nga fundjavat e muajit Mars.

Si datë e saktë është vlerësuar të jetë 24 Marsi, që i bie e diel. Nintendo është e njohur për lançimin e lojrave të tyre të njohura të dielëve mirëpo GTA 5 nuk do të vij kësaj here për Wii U, kështu që ka gjasa që Rockstar të zgjedh për lansim Xbox 360 dhe PS3.

Edhe uebfaqet e lojërave gjithashtu duken të jenë të pasigurta në lidhje me datën e spekuluar, por shumica mendojnë së data 24 Mars mund të jetë e mundshme. GTA 4 ka shitur mbi 10 milionë kopje dhe Rockstar ka fituar mbi 600 milion $ vetëm nga kjo lojë, kështu që ne jemi të sigurt se kur të arrin kjo lojë do bëj një hit të madh. |ameble| [divider top=”0″]