Tag Archives

4 Articles
Ftesë nga HTC me 27 Nëntor për smartphone të ri Desire

Ftesë nga HTC me 27 Nëntor për smartphone të ri Desire

HTC ka dërguar ftesa paksa misterioze gjatë fundjavës për një ngjarje që pritet të mbahet të mërkurën në Kinë ose në Tajvan. Kompania pritet të prezantoj një ose më shumë pajisje të reja të linjës së tyre të smartphone-ve Desire. Përderisa HTC Desire origjinal ishte një model perfekt në kohën e vet, kjo seri është shfaqur si një seri e kategorisë së mesme dhe asaj të ulët.

HTC Desire ftesa

Deri tani nuk ka asnjë deklaratë zyrtare nga HTC se për çfarë është fjala, por thashethemet tashmë thonë se prodhuesi mund të lansoj smartphone të rangut të mesëm apo rival me Moto G, i cili ofron karakteristika të mira dhe gjithashtu versionin e fundit të Android-it dhe posedon çmimin e ulët rreth 200 $. |ameble|

HTC Desire 200 së shpejti në treg

HTC Desire 200 së shpejti në treg

HTC Desire 200 -amebleSi duket HTC së shpejti do të bënë një përditësim në portofolin e tij me një tjetër pajisje Android të rangut të mesëm i cili do të jetë shumë i përshtatshëm edhe për buxhetin e klientëve. Është fjala për smartphone-in e ri nga HTC Desire 200.

HTC Desire 200 do të ketë ekranin 3.5 –inç me rezolucion 320 x 480 LCD, procesorin 1GHz, 512 MB RAM, si dhe 4 GB hapësirë të brendshme për ruajte e cila mund të rritet nëpërmjet kartelës microSD.

Duke u bazuar në foto, HTC Desire 200  si duket do të ketë të instaluar sistemin Android Ice Cream Sandwich, por nuk dyshojmë në atë se mund të ketë të instaluar edhe sistemet më të reja nga Android.

Deri më tani, nuk ka informata për çmimin si dhe datën  e saktë e lasnimit të HTC Desire 200  në treg. |ameble|

Lansohet HTC Desire 600 me 2-SIM kartela

Lansohet HTC Desire 600 me 2-SIM kartela

HTC ka lansuar një smartphone tjetër të ri Desire 600, një pajisje Android me 2-SIM kartela dhe me karakteristika mesatare që posedon ndërfaqen HTC Sense.

HTC Desire 600 paraqitet me procesor 4-bërthamor 1.2GHz, kamerë të pasme 8 megapikselë të shoqëruar me atë frontale 1.6 megapikselë dhe ekran 4.5 inç.

Pajisja përmban zërim të dyfishtë ne pjesën frontale  (ngjashëm si ne modelin HTC One) dhe ka të integruar Beats Audio, duke e bërë kështu një zgjedhje të mirë për dashamirët e muzikës.

Modeli HTC Desire 600 me 2-SIM kartela do të jenë në dispozicion nëpër disa të botës nga fillimi i muajit Qershor, çmimi ende nuk është dhënë. |ameble|

HTC Desire ende një nga pajisjet më të popullarizuar të HTC-së

HTC Desire ende një nga pajisjet më të popullarizuar të HTC-së

Sipas një raporti të publikuar nga specialistet për pajisje mobile “51degrees.mobi”, smartphone-i HTC Desire që dikur ishte smartphone i parë Android që ka arritur të sfidojë Apple iPhone-in, ende duket të jetë një nga pajisjet më të popullarizuar të kompanisë globalisht, që më shumë se tre vjet që u lansua.

Hulumtimet janë bërë nga trafiku i internetit mobil të krijuar nga pajisjet më të popullarizuara të HTC-së nga Janari i vitit 2012 (asnjëra prej pajisjeve nuk ka qenë me platformën Windows).

Mirëpo Fitues e kanë nxjerr modelin HTC Evo 4G, i cili është në dispozicion vetëm për SHBA dhe është në vendin e parë, e ndjekur nga Desire, pastaj One X, Wildfire S dhe Sensation.

HTC Evo 4G graf

Sipas grafikës HTC One X ka filluar t’ju bëjë dëm të madh në trafikun e internetit pajisjeve të vjetra, raportet e shitjeve tregojnë se 90% e pronarëve të Android-it janë ende me smartphone-et e tyre të parë, por a do të ndryshoj ketë HTC One X mbetet të shihet? |ameble|