Tag Archives

7 Articles
Ka filluar llogaritja e kohës për HTC One (HTC M7)

Ka filluar llogaritja e kohës për HTC One (HTC M7)

Konferenca për shtyp nga HTC pritet te mbahet javën e ardhshme më 19 Shkurt, ata veçse kanë filluar me llogaritjen e kohës në uebfaqen e tyre. Kompania në ketë datë pritet të shpallë smartphone-in e tyre me Android, HTC One apo HTC M7 ende nuk dihet, mirëpo ata thuhet të kenë futur disa teknologji të reja tek kjo pajisje, kamera me 13 megapixel e cila është e përbërë nga tre sensorë 4.3 megapixel.

Karakteristikat tjera të HTC One apo HTC M7 janë procesori quad core Qualcomm S4 Pro, përfshijnë ekranin 4.7 inç me definicion të lartë dhe rezolucion 1920X1080 pixel, 4G dhe NFC, baterinë 2300 mAh, gjithashtu do të vijë me 32GB memorie të brendshme dhe ekstra sloten microSD, dhe për me shumë detaje do të njoftohemi të martën e ardhshme. |ameble| [divider top=”0″]

Konfirmohet çmimi  për HTC M7

Konfirmohet çmimi për HTC M7

Siç është bërë njoftimi më herët se thashethemet për HTC M7 kanë marrë fund, si dhe lansimi i këtij modeli pritet të zyrtarizohet me 19 Shkurt, tani është konfirmuar edhe çmimi i tij për Evropë. Një shitës me pakicë francez ka listuar modelin HTC M7, i cili pritet të vendoset në raftet  e dyqanit nga 8 marsi me çmim prej 649, 99 €.

Pajisja pritet të vijë me Android Jelly Bean dhe do të shfaqët me ekran 4.7 inç të plotë HD me rezolucion 1920×1080 pixel, procesori quad core Qualcomm S4 Pro clocked në 1.7 GHz, kamerën e pasme 13 megapixel dhe atë frontale 2 megapixel. |ameble| [divider top=”0″]

HTC M7 lansohet më 19 Shkurt

HTC M7 lansohet më 19 Shkurt

Javën e kaluar kemi dëgjuar thashetheme se HTC do të njofton për smartphone-in HTC M7 në një konferencë shtypi një javë para Kongresit Botëror të telefonisë mobile, dhe tani kjo thashetheme përfundon sepse, HTC ka zyrtarizuar ketë e cila do të mbahet me 19 shkurt në të njëjtën kohë në New York dhe në Londër.

Javët e fundit kemi dëgjuar thashetheme të ndryshme rreth modelit të ri HTC M7, pajisja pritet të vijë me Android Jelly Bean dhe do të shfaqët me ekran 4.7 inç të plotë HD me rezolucion 1920×1080 pixel, procesori quad core Qualcomm S4 Pro clocked në 1.7 GHz, kamerën e pasme 13 megapixel dhe atë frontale 2 megapixel. Për më shumë do të ju njoftojmë pas përfundimit të ngjarjes së paralajmëruar. |ameble| [divider top=”0″]

HTC M7 me Sense 5.0

HTC M7 me Sense 5.0

Imazhe të reja të HTC M7 kanë filluar të shfaqen. Për dallim nga fotot që kemi parë më parë këto imazhe që kemi publikuar tani dalin të jenë të vërteta.

Ky smartphone thuhet të ketë të instaluar sistemin operativ Android 4.2 (Jelly Bean) me versionin Sense 5.0  i cili do të ofroj një pamje të re në “lock” për ekran, orë, ikona dhe gjëra të tjera të cilët janë ri-dizajnuar.

Nga të dhënat që kemi mbledhur del se HTC M7 do të jetë i madhësisë 4.7- inç (190×1080 pikselë) Full HD SoLux me 468ppi (pikselë për inç) , dhe me procesorë 1.7 GHz katër bërthamorë Qualcomm Snapdragon.

Kamera e pasme këtij smartphone-i do te jetë 13 MP me LED Flash dhe kamera e perparme prej 2MP HD.  Një e veçantë tjetër e HTC M7 është edhe sistemi i zërimit “Beats” dhe bateria prej 2300 mAh.

 |ameble| [divider top=”0″]

Rrjedhin fotografi të HTC M7 me HTC Sense 5

Rrjedhin fotografi të HTC M7 me HTC Sense 5

Më herët kemi dëgjuar vetëm për disa specifika të smartphone-it HTC M7 dhe jo me shumë, mirëpo tani kemi një foto të smartphone-it së bashku me paraqitjen Sense 5.0 UI të ri. Fotot e mëposhtme janë postuar në Weibo, dhe është përfolur se pajisja do të shfaqet më ekran 4.7 inç të plotë HD dhe rezolucion 1920X1080pixel, që vjen me Android Jelly Bean.

HTC M7 do të përmbaj procesorë quad core Qualcomm Snapdragon, clocked në 1.7Ghz, 2GB RAM dhe 32GB memorie hapësirë të integruar.
Specifikat të tjera të HTC M7 përfshijnë kamera dyfishtë, frontale me 2 megapixel, kamerë kjo e cila ofron video të plotë HD në 1080p, dhe atë të pasme 13 megapixel me lente f/2.0

Me parë kemi thënë se HTC M7 do të zbulohet në CES, por nuk ndodhi, tani thashethemet vijnë se do të shfaqet muajin e ardhshëm ne MWC për më shumë do të informohemi  me kohë. |ameble| [divider top=”0″]

Shfaqen specifikat për smartphone-in HTC M7

Shfaqen specifikat për smartphone-in HTC M7

Janë zbuluar specifikat për pasuesin e smartphone-it HTC One X, pajisja do të quhet HTC M7 dhe do të shfaqet me ekran 4.7 inç të plotë HD, rezolutë 1920X1080 pixels, dhe në platformën Android Jelly Bean.

HTC M7 do të mbështetet me procesorë quad core Qualcomm Snapdragon, clocked në 1.7Ghz, dhe gjithashtu do të shfaqet me 2GB RAM dhe 32GB memorie hapësirë të integruar.
Specifikat të tjera të HTC M7 përfshijnë kamera dyfishtë, frontale me 2 megapixel, kamerë kjo e cila ofron video të plotë HD në 1080p, dhe atë të pasme 13 megapixel me lente f/2.0.

Nuk ka detaje ende se kur do të jenë në dispozicion dhe se sa do të shitet. |ameble| [divider top=”0″]

A do të kemi një Smartphone të ri nga HTC?

A do të kemi një Smartphone të ri nga HTC?

Janë shfaqur thashetheme së HTC është duke përgatitur smartphone-in e tyre të ardhshëm me ekran 5 inç, i quajtur M7. Kompania është duke punuar me furnizues të ndryshëm për të siguruar sasinë e mjaftueshëm të prodhimit deri 5 milionë njësi të HTC M7 në kohë për tre mujorin e parë të 2013.

Sipas burimeve të ndryshme, HTC M7 do të shfaqët me ekran 5 inç HD, procesorë Qualcomm Snapdragon S4 Pro quad-core, dhe kamerë 13 megapikselë. Thuhet së HTC do të përpiqet të përgatisë lançimin e këtij smartphone-i para së Samsung të nxjerr versionin e tyre të përfolur Galaxy S IV. Ai mund të paraqitet në muajin shkurt në Kongresin Botëror te telefonave, HTC zakonisht kur është disponueshmëria publike njofton për pajisje të reja.

Ende nuk ka asgjë të sigurt, për çfarëdo te re nga kjo do të informohemi me kohë. |ameble| [divider top=”0″]