Tag Archives

2 Articles
Smartphone-i i ri nga HTC, nesër drejtpërdrejt

Smartphone-i i ri nga HTC, nesër drejtpërdrejt

Siç kemi raportuar edhe me herët, kompania HTC po përgatitet për ngjarjen që pritet ta mbahet më 25 Mars në Nju Jork dhe Londër, ku tajvanezët aty do të prezantojnë modelin e ardhshëm të smartphone-it All new HTC One (M8).

Ngjashëm si shumica e prodhuesve të tjerë, edhe HTC pritet që ketë ngjarje ta shfaq drejtpërdrejt, për ata të cilët nuk kanë mundësi të jenë pjesë e këtij evenimenti.

Prezantimit zyrtar të këtij smartphone i kanë mbetur edhe disa orë, ku HTC do të nxjerrë modelin e përditësuar të HTC One. Sa i përket karakteristikave ky model pritet të shfaqët me ekran 5-inç me rezolucion 1080p, procesorin Snapdragon 801, 2/3GB RAM, 16GB memorie të brendshme plus portën microSD, baterinë 2.600 mAh, kamerën kryesore të dyfishtë UltraPixel , atë frontale 5-megapikselë dhe vjen me Android 4.4.2 Kitkat dhe ndërfaqen Sense 6.0.

Andaj, nesër, ditën e martë duke filluar nga ora 16:00, ketë ngjarje mund ta ndiqni drejtpërdrejt nëpërmes portalit tonë. /ameble

HTC M8 lansohet me 25 Mars

HTC M8 lansohet me 25 Mars

HTC M8Siç edhe është pritur, modeli i ri M8 nga HTC është dashur të lansohet në ngjarjen e Kongresit Botëror të Celularëve në Barcelonë i cili do të mbahet së shpejti. Mirëpo, si duket kompania gjigante HTC ende nuk është përgatitur dhe kështu ka vendosur të shtyj datën e lansimit e cila është caktuar për 25 Mars.

Deri më tani kemi dëgjuar shumë thashetheme për specifikat e këtij modeli, por duhet pasur parasysh se nuk janë ende të konfirmuara nga kompania HTC.

Për HTC M8 thuhet se do të ketë ekranin e plot 5 inç me rezolucion prej 1920 x 1080 pikselëve i përkrahur nga procesori 4-bërthamor nga Snapdragon 800, 2 GB RAM memorie si dhe do të vjen me versionin e fundit nga Android 4.4 KitKat.

Se si do të duket në realitet pajisja e re si çfarë hardueri do të ketë të integruar, do të kuptojmë me 25 Mars. /ameble