Tag Archives

4 Articles
Lansohet zyrtarisht HTC One Max

Lansohet zyrtarisht HTC One Max

I shumëprituri phablet-i HTC One Max tani është lansuar zyrtarisht, madje para ngjarjes që është pritur të ndodh me 16 Tetor në Hong Kong. Vetëm disa orë më herët kemi raportuar se për të njëjtin model ishin shfaqur disa imazhe nga vet kryeshefi i HTC-së Peter Chou, pajisja pritet të jetë në dispozicion menjëherë pas një javë dhe deri me tani nuk është përfolur asnjë fjalë për çmimin e tij.

HTC One MAx

Ky model vjen me ekran të plotë HD 5.9 inç LCD dhe posedon platformën Android 4.3 Jelly Bean me ndërfaqe Sense 5.5. Phableti i ri posedon dimensione 164.5 x 82.5 x 10.29mm dhe peshon 217 gram. HTC One Max në pamje duket i njëjtë si modeli i mëhershëm HTC One mirëpo me disa karakteristika shtesë.

Pas shumë thashethemeve ky model përfundimisht është shfaqur me teknologjinë e skanerit me gjurmë gishtash në anën e pasme e cila sipas Engadget u mundëson përdoruesve të hapin pajisjen me anë të shenjave të gishtit. HTC One MAX është smartphone-i i dytë që lansohet me një teknologji të tillë.

HTC One MAx 1

Karakteristikat tjera të tij përfshijnë procesorin 4-bërthamor 1.7Ghz Qualcomm Snapdragon 600, 2GB RAM dhe 16GB/32GB hapesirë të brendshme për të dhëna me mundësi të zgjerimit deri 64GB me anë të portës microSD. Pajisja në pjesën e pasme përmban kamerën nga teknologjia e HTC-së pra UltraPixel, ndërsa gjithashtu një tjetër përpara 2.1 megapikselë.

Lidhjet qe i posedon ky model përfshijnë Wi- Fi, Bluetooth , DLNA , NFC dhe HTC Connect. Pajisja gjithashtu posedon baterinë me fuqi 3300mAh e cila ofron bisedë deri në 25 orë dhe 585 orë në formën Standby për rrjetet 3G. |ameble|

Shfaqen imazhe të detajuara të HTC One Max

Shfaqen imazhe të detajuara të HTC One Max

Pavarësisht asaj së HTC One Max ende nuk është prezantuar zyrtarisht, kompania nuk ka mundur ta ndal kryeshefin e saj nga publikimi i disa imazheve të këtij modeli.

Peter Chou është i njohur edhe me herët për atë se nuk ka mundur të pres deri të paraqitja zyrtare e modeleve të reja të smartphone-ve, dukur i shfaqur imazhet e pajisjeve të reja të tyre, ngjashëm edhe kësaj radhe e ka bërë me modelin HTC One Max. Në një postim në një uebfaqe kineze të internetit Xuite, Chou ka shfaqur disa imazhe të detajuara të HTC One Max. Këto foto tregojnë skanerin për gjurmë gishtash, si dhe disa pamje të dizajnit përreth.

Ende nuk dihet se kur do të lansohet ky model, mirëpo përderisa Chou ka publikuar këto imazhe atëherë sigurisht se nuk është larg. |ameble|

Shfaqen pamje të HTC One Max

Shfaqen pamje të HTC One Max

HTC One Max do vijë së shpejti dhe do të jetë me të vërtetë i madh. Nowhereelse.fr ka publikuar e para një seri fotografish të phablet-it të ardhshëm të HTC-së dhe tregojnë se sa duket i madh ky model kur mbahet në dorën e dikujt.

Siç është parë edhe në disa pamje të mëparshme, Smartphone-i apo phablet-i HTC One Max i ri me të vërtetë duket shume më i madh se HTC One origjinal, me trup të njëjtë nga alumini, spikerë të dyfishtë në front.

VR-Zone thotë se përdoruesit e Weibo-s të cilët i kanë bërë fotot e me poshtme të pajisjes kanë thënë se ajo do të shfaqet me ekran 5.9 inç me rezolucion 1920 X 1080 pikselë, procesorin 1.7Ghz, kamerën ultra 5 megapikselë. 2GB RAM, 16GB hapësirë të brendshme për te dhëna, baterinë 3300 mAh si dhe versionin e ri të Android-it 4.3. |ameble|

Shfaqen imazhe të phablet-it HTC One Max (T6)

Shfaqen imazhe të phablet-it HTC One Max (T6)

Javën që shkoj një imazh i phablet-it HTC One Max (T6) është shfaqur në internet nga uebfaqja Taiwanese ePrice, kurse tani është shfaqur edhe pamja e tij nga @evleaks.

HTC One MAX (T6)

HTC One Max është përfolur të ketë ekran 5.9 inç 1080p me procesorë Snapdragon 2.3GHz, spikerët Boomsound nga HTC dhe baterinë 2300 mAh. Pajisja në dizajn duket të jetë krejt i ngjashëm me modelin HTC One.

Është e paqartë se kur saktësisht kompania do të prezantoj ketë model, por Android Police thonë se, “nëse HTC do të bëj një lëvizje me një pajisje të re, atëherë koha më e mirë për ta bërë ketë ndoshta ndoshta do të ishte IFA në Berlin që mbahet në muajin Shtator.” |ameble|