Tag Archives

5 Articles
Lansohet HTC One Mini 2

Lansohet HTC One Mini 2

HTC One Mini 2HTC vazhdon me prodhimin e serisë HTC One Mini duke shtuar versionin e dytë të modelit paraprak.

HTC One Mini 2 vjen me ekranin HD 4.5 inç me rezolucion prej 720 x 1280 pikselëve i mbrojtur me Corning Gorilla Glass 3 dhe përkrahë rrjetet 2G, 3G dhe 4G.

Modeli HTC One Mini 2 ka të integruar Qualcomm Snapdragon 400 procesorin 4-bërthamor 1.2GHz Cortex A7, 1GB RAM memorie dhe 16GB hapësirë të brendshme e cila mund të zgjerohet deri në 128GB me anë të microSD kartelës.

Si shumica e smartphone-ve edhe ky model ka të integruar dy kamera, frontalen 5 megapiksel dhe kryesoren 13 megapiksel e cila mundëson video incizime Full HD.

Deri më tani nuk ka informata për çmimin e këtij modeli. /ameble

Është zyrtarizuar HTC One Mini

Është zyrtarizuar HTC One Mini

HTC One MiniHTC sot ka zyrtarizuar modelin e vogël Mini të smartphone-it HTC One dhe tani ne i kemi të gjitha detajet dhe specifikat e tij. Masat e smartphone-it janë 132mm X 63.2mm me trashësi 9.25mm.

HTC One Mini është mundësuar nga një procesorë 2-bërthamor Qualcomm Snapdragon 400 në 1.4GHz 1GB DDR2 RAM dhe 16GB hapësirë të brendshme për ruajtje.

Specifikat të tjera të HTC One Mini përfshijnë platformën Android 4.2.2 Jelly Bean me HTC Sense HTC, një slot për microSIM, 2G, 3G dhe 4G LTE.

Posedon kamerë të dyfishtë me BSI sensor, frontalja është 1.6 megapikselë për video thirrje, në anën e pasme për fotografi është HTC Ultrapixel me lente 28mm.

Kamera frontale mund të incizoj video HD në 720p kurse ajo e pasme në 1080p. HTC One Mini vjen gjithashtu me Bluetooth 4.0, WiFi, DLNA, HTC Connect dhe vrimën 3.5mm për audio.

Kompania ka thënë se ky model do të shfaqet nëpër tregje të caktuara nga muaji Gusht dhe për shitje do të jetë nga Shtatori. |ameble|

Shfaqen fotot e modelit origjinal të HTC One Mini

Shfaqen fotot e modelit origjinal të HTC One Mini

Pamjet origjinale të smartphone-it HTC One Mini janë shfaqur në një blog gjerman Androidnext.de. Ata kanë shfaqur një pajisje që duket pothuajse identike me madhësinë e HTC One.

Pajisja megjithatë ka disa dallime të vogla, si dhe disa specifika të harduerit janë publikuar. Besohet se HTC One Mini do të vijë me procesorë 1.4 Qualcomm Snapdragon 400, 1GB RAM, 16GB hapësirë e të brendshme dhe ekrani i tij do të ketë rezolucionin 1280X720. Sipas Androidnext.de, nga 16GB hapësirë 11.2GB do të jetë e përdorshëm.

Smartphone-i vjen me dy kamera, e pasmja më 4 megapikselë ultra dhe ajo frontale 1.6. Gjithashtu raportohet se do të ketë HTC Software Sense 5 bashkë me Android 4.2.2 Jelly Bean, të njëjtin version që posedon modeli HTC One evropian i tanishëm.

Smartphone-i është thënë të jetë në testim, kurse lansimi i tij mund të bëhet në muajin Gusht. |ameble|

HTC One me Windows Phone 8?

HTC One me Windows Phone 8?

HTC One Windows PhoneHTC thuhet se është duke zhvilluar një HTC One të ngjashëm mirëpo që posedon platformën Microsoft Windows Phone 8, ka raportuar Neowin. Smartphone-i do të shfaqet më karakteristika dhe dizajn të ngjashëm me HTC One (versioni Android), edhe pse nuk do të jetë një kopje e përkryer.

HTC One (versioni Windows Phone) pritet të shfaqet me trup alumini, zërimin Beats Audio, dhe ekran më dimensione ndërmjet katër dhe pesë inçësh. HTC One origjinal posedon ekranin 4.7 inç ndërsa për versionin Mini është përfolur të shfaqet me ekran 4.3 inç, që do të thotë se versioni me Windows Phone mund t’i ngjajë njërit prej dy modeleve Android.

Nuk ka asnjë dëshmi nëse raporti nga Neowin është i vërtet apo vetëm një thashetheme.

Microsoft ende është duke luftuar të ndërtoj një pjesë të tregut për Windows Phone 8, dhe po qesë ndodh kjo e thënë atëherë HTC One mund të ndihmojë të rris shitjet sado pak. |ameble|

Shfaqen imazhe për modelin HTC One Mini

Shfaqen imazhe për modelin HTC One Mini

Sot thashethemet janë shfaqur se një smartphone i koduar HTC One Mini do të futet në prodhim dhe pritet të lansohet nga muaji Korrik, në të njejtën kohë janë shfaqur disa imazhe të tij nga një uebfaqe të Estonisë forte.delfi.ee që duket të jetë versioni më i vogël se modeli HTC One.

HTC One Mini është përfolur të paraqitet me ekrani HD 4.3 inç me rezolucion 1280X720 pikselë, procesorin 2-bërthamor, 16 GB hapësirë të brendshme për ruajtje, 2 GB RAM, kamerën me teknologji të re Ultrapixel, si dhe platformën Android 4.2 Jelly Bean me softuer HTC Sense 5.

Gjithmonë sipas thashethemeve, HTC One Mini do të lansohet në treg me çmim prej 400 €. |ameble|