Tag Archives

2 Articles
HTC RE Camera lejon live stream në YouTube

HTC RE Camera lejon live stream në YouTube

635483734550697403-HTC-Re-colorsHTC RE Camera u prezantua në Shtator 2014 së bashku me Desire Eye dhe ishte tentativa e HTC në kategorinë e kamerave në aksion. RE Camera duket si një periskop i vogël, por mos e ngatërroni për lodër: pajisja ka lente me kënd të gjerë, sensor 16MP dhe është e papërshkueshme nga uji. Të gjitha këto e bëjnë pajisjen një konkurent të fortë në kategorinë e saj.

Tani HTC ka vendosur të përmirësojë kamerën në software. Duke filluar nga nesër, një përditësim do të dalë për aplikacionin RE që do të mundësojë transmetimin e drejtëpërdrejtë në YouTube. Ju mund të zgjidhni nëse ky transmetim do të jetë privat apo publik dhe videoja do të mund të shikohet dhe pas mbarimin të transmetimit të drejtëpërdrejtë.

Patjetër që ky transmetim kërkon lidhjen me Internet nga celulari smartphone pasi vetë RE Camera nuk ka lidhje me Internetin.

Ky opsion do të vijë që nesër për aplikacionin në Android dhe më vonë do të dalë dhe përditësimi për aplikacionin në iOS./ameble

HTC Desire Eye dhe RE do të dalin në treg nga 7 Nëntori

HTC Desire Eye dhe RE do të dalin në treg nga 7 Nëntori

Selfie-t janë bërë një fenomen global. Në muajin e kaluar HTC prezantoi Desire Eye dhe RE Camera, pajisje që ishin të fokusuara të fotografitë dhe sidomos selfie-t. Kompania celulare AT&T do të nxjerrë në treg këto dy pajisje këtë të premte.

HTC Desire Eye dhe RE

Desire Eye është një smartphone trendy me një variacion ngjyrash dhe dy kamera 13 MP Dual LED Flash, të cilat e bëjnë këtë smartphone unik. Në specifikat e tjera të kësaj pajisje përmendim procesorin 2.3 GHz me katër bërthamë Snapdragon 801, 2 GB RAM, ekrani 5.5 inch 1080p dhe certifikimi IPx7 që e bën të papërshkueshëm nga uji. Desire Eye posedon memorje interne prej 16 GB me mundësi zgjerimi deri në 128 GB nëpërmes kartës SD. E gjithë pajisja furnizohet nga një bateri 2400 mAh. Çmimet nga AT&T janë 149.99$ me kontratë 2 vjeçare dhe 549$ pa kontratë.

RE Camera është një periskop xhepi e dizenjuar për të bërë foto dhe video në lëvizje. Ajo mund të instalohet dhe të xhirojë dhe të ngarkojë në Cloud pamjet e xhiruara. Çmimi i saj është 200$, por nëse blihet së bashku me Desire Eye do të ketë 50$ ulje në çmim. /ameble