Tag Archives

2 Articles
Zyrtare: Prezantohet Apple iPad Mini 3

Zyrtare: Prezantohet Apple iPad Mini 3

Në ngjarjen e organizuar nga Apple , është prezantuar edhe tableti Apple iPad Mini 3, një tablet me Retina ekran 7.9 inç.

Apple iPad Mini 3 vjen me kamerën kryesore 5 megapikselë, kamerën frontale 1.2 megapikselë i përkrahur nga procesori 2-bërthamor A7 1.3GHz dhe 1GB RAM memorie.

Apple iPad Mini 3

Apple iPad Mini 3 vjen me tri versione të hapësirës së brendshme 16GB, 64GB dhe 128GB, dhe varësisht prej modelit janë dhënë edhe çmimet, modeli 16GB do të kushton 399$, modeli 64GB do të kushton 499$ dhe modeli 128GB 599$.

Edhe kjo pajisje nga Apple vjen me Apple TouchID e cila lejon aktivizimin e pajisjes duke përdorur gjurmët e gishrinjëve. /ameble

iPad Mini 3 prezantohet me 16 tetor

iPad Mini 3 prezantohet me 16 tetor

iPad Mini 3Ngjarja iPad 2014 nga Apple tani më është zyrtare, në të cilën kompania pritet të prezanton disa tablet të ri, duke përfshi iPad Air 2 dhe iPad Mini 3.

Ajo çfarë dimë deri më tani është se iPad Mini 3 do të vije me ekranin Retina, procesorin 64-bit Apple A8, 2GB RAM memorie së bashku me platformën Apple iOS 8.1.

Po ashtu, ka pasur edhe disa thashetheme se dizajni i ri iPad Mini 3 do të ndryshojë pak, pajisja do të jetë më e hollë se modeli aktual si dhe Apple është duke punuar në përmirësimin e cilësisë së kamerës.

Për këtë model ka pasur edhe disa zëra se Apple mund të ndryshoi edhe emrin e iPad Mini në iPad Air Mini.

Të gjitha të lartë përmendura do të vërtetohen javën e ardhshme, me 16 tetor, në ngjarjen e organizuar nga Apple. /ameble