Sunday, 20 August, 2017
Etiketat Postime të etiketuara me "iPhone 5S"

Etiketa: iPhone 5S

Dëshiron të instalosh iOS 8? Në këtë postim do t’ju shpjegojmë se si të instaloni sistemin operativ iOS 8 të miratuar nga kompania Apple, jo...

Ngjashëm siç ishte dallimi në mes të iPhone 4 me modelin 4S, edhe iPhone 5S duket dhe ndjehet gati identik me iPhone 5. Me skaje të prera, i...

Blue Screen zakonisht dëgjohet kur ndodh ndonjë problem në kompjuterët me sistem operativ të Windows-it. Arsyeja është se kjo fjalë tani ka filluar të...

Sipas iSuppli IHS, kostoja e prodhimit të një iPhone 5S nga Apple ka çmimin përfundimtar 199 $ ose 147 €. Në këtë kosto 191 $...

Disa orë më parë keni pasur mundësit të përcjellin ngjarjen drejtpërsëdrejti nga Apple me ç’ rast janë prezantuar edhe zyrtarisht modelet e reja iPhone...

Sot është 10 Shtatori, një ditë madhështore për adhuruesit e produkteve të Apple-it. Dita kur e gjithë bota e teknologjisë është e orientuar në...

Apple zyrtarisht u ka dërguar ftesë mediave për një ngjarje që ka caktuar të mbahet më 10 Shtator, ku aty priten të prezantohen smartphone-t...

Sipas Clayton Morris, raportorë i rubrikës për teknologji informative në Fox News, smarphone i ardhshëm i Apple iPhone 5S do të ketë të integruar...

Nuk është besuar në fillim, por thashethemet duket se po dalin të vërteta. Raportet nga AllThingsD se më 10 Shtator Apple do të prezantoj...

Sipas një raporti nga AllThingsD kompania Apple pritet të prezantoj smartphone-in e saj të ardhshëm, saktësisht pas një muaj. Burimet flasin se kjo ngjarje pritet...

Pak orë më parë kanë filluar të qarkullojnë fotot e para të brendësisë dhe pjesës së pasme të iPhone 5S. Këto fotografi janë zbuluar...

Mund të duket e çuditshme por është raportuar se kompania Sharp ka nënshkruar një kontratë me Apple për të filluar prodhimin masiv të ekraneve për...