Tag Archives

2 Articles
LG G Pad tani më versionet e tabletëve 7, 8, dhe 10.1 inç

LG G Pad tani më versionet e tabletëve 7, 8, dhe 10.1 inç

Kur është fjala për botën e tabletëve, si opsione na mbeten të zgjidhim iPad nga Apple, Surface nga Microsoft ose një nga të gjithë tabletët tjerë që janë me platformën Android nga Google. Gjiganti i Koresë së Jugut për elektronikë, LG, sapo ka njoftuar për zgjerimin e serisë së tabletëve të tyre G Pad. Tri modelet e reja të tyre vijnë në formën LG G Pad 7.0, G Pad 8.0 dhe G Pad 10.1.

Kompania nuk ka elaboruar më shumë rreth karakteristikave harduerike të këtyre tabletëve por ka publikuar të dhëna siç janë, G Pad 7.0 “i dizajnuar për operim me një dorë”, apo që G Pad 8.0 “ofron një përvojë të mrekullueshëm multimediale dhe multifunksionale”, G Pad 10.1 është tabletë me bateri më qëndrueshmëri më të gjatë dhe padyshim përshkrimi për të është “orë të pafundme të zbavitjes dhe kënaqësisë”.

Nga ana softuerike LG pritet të ketë të instaluar dhe të mbështesë QPair 2.0 për të mundësuar notifikuesin përmes Bluetooth-it dhe shumë gjëra të tjera atraktive. Të tre tabletët pritet të prezantohen në MedPI 2014, e cila pritet të jetë një nga ngjarjet më të mëdha të tregtisë në IT/Tech në Evropë, dhe do të filloj nesër me 13 Maj në Monako. /ameble

LG publikon tabletin G Pad, para ngjarjes IFA 2013

LG publikon tabletin G Pad, para ngjarjes IFA 2013

LG-së nuk i është pritur deri javën e ardhshme kur pritet të filloj ngjarja IFA 2013, ajo zyrtarisht ka shfaqur tabletin e saj të ri G Pad me ekran 8.3 inç. Ky në fakt është prezantimi i dytë i këtij tableti, mirëpo tani shfaqet me më shumë detaje rreth harduerit.

LG GPad

Disa nga karakteristikat për tabletin e parë të LG-së përfshijnë procesorin 4 bërthamor 1.7Ghz Qualcomm Snapdragon 600, 2GB RAM, 16GB hapësirë të brendshme për të dhëna, kamera e pasme 5 kurse ajo frontale 1.3 megapikselë, bateria 4600mAh, ekranin WUXGA me rezolucion 1920 x 1200 dhe do të jetë me platformën Android 4.2.2. Do të jetë në dy ngjyra në të bardhë dhe të zezë.

Pajisja pritet të dal në treg gjatë këtyre muajve të ardhshëm dhe gjatë gjithë vitit do të ketë në dispozicion. Njoftimi i plotë për të do të jetë në ngjarjen IFA gjatë javës së ardhshme. |ameble|