Tag Archives

4 Articles
LG G Watch lansohet në mbarë botën

LG G Watch lansohet në mbarë botën

LG-G-WatchLG ka njoftuar se LG G Watch tani është në dispozicion në një gamë të gjerë të vendeve, të cilat përfshijnë SHBA-të, Evropën dhe Azinë.

LG G Watch vjen me sistemin e ri të Google-it, Android Wear, i projektuar posaçërisht për Gadgets dhe përmban një ekran LCD 1.65 inç me rezolucion prej 280 x 280 pikseleve.

LG G Watch është i përkrahur nga një procesor 4-bërthamor 1.2 GHz Qualcomm Snapdragon 400, 512MB RAM memorie dhe 4GB hapësire të brendshme.

Karakteristikat e tjera të kësaj pajisje përfshijnë një bateri 400 mAh, Bluetooth 4.0 si dhe është rezistente ndaj ujit dhe pluhurit.

LG G Watch vjen në dy ngjyra, White Gold dhe Black Titan si dhe me çmime prej 229 $ në SHBA, 159 £ në Mbretërinë e Bashkuar dhe 170 € në Evropë. /ameble

LG shfaq G Watch në një video të re

LG shfaq G Watch në një video të re

LG është duke promovuar smartwatch-in G Watch me një video që shfaq disa nga specifikat kryesore të orës.

Videoja prej 54 sekonda tregon disa nga të mirat e kësaj ore – përshtatshmëria me Android, një dizajn elegant dhe i lehtë që ofron rehati gjatë ditës, trupi metalik, bateria që e mban në punë orën për disa ditë dhe dizajni i mbrojtur nga uji.

[youtube id=”ObhAvvJEi0k” width=”600″ height=”350″]

LG pati zbuluar disa nga specifikat e G Watch në Prill në website. Videoja e re nuk zbulon karakteristika të tjera të orës, por thjesht ringjall interesin e blerësve të mundshëm.

G Watch është krijuar nga LG dhe Google dhe do të pajiset me Android Wear, version i modifikuar i Android i dizenjuar për pajisjet që vishen. LG do ta nxjerrë në treg orën këtë tremujor, që do të thotë se duhet të jemi të vëmendshëm në Qershor. /ameble

 

Shfaqen imazhet dhe disa karakteristika për LG G Watch

Shfaqen imazhet dhe disa karakteristika për LG G Watch

Nëse ju intereson të dini më shumë për orën e mençur LG G Watch, kompania LG ketë javë ka përditësuar uebfaqen zyrtare të kësaj ore me disa imazhe dhe disa karakteristikat të reja.

LG-G-Watch

LG G Watch i ri do të shfaqet me sistemin e ri të Google-it, Android Wear, dhe pritet të jenë në dispozicion për shitje gjatë muajve të verës. Detajet për çmimin nuk janë publikuar nga LG, por thuhet se LG G Watch do të lansohet për treg para muajit Korrik dhe do të jetë me çmim më pak se 220 euro, por kjo nuk është konfirmuar nga LG.

Informacioni i ri konfirmon se LG G Watch do të jetë rezistent ndaj pluhurit dhe ujit, gjithashtu do të jetë në dispozicion në dy ngjyra, ari (champagne gold) dhe të zezë (stealth black). Nuk janë dhënë me shumë detaje në lidhje me ketë pajisje. /ameble

Edhe LG zyrtarizon orën e mençur LG G Watch

Edhe LG zyrtarizon orën e mençur LG G Watch

Dje kemi parë orën mençur (smartwatch) Moto 360 të lansuar nga Motorola kurse menjëherë pas saj për një pajisje të ngjashëm ka njoftuar edhe LG, të quajtur LG G Watch.

LG G Watch gjithashtu do të përdorë versionin e ri të Android-it të zhvilluar për pajisje të tilla, e cila sipas raporteve ka bashkëpunuar ngushtë me Google-in për dizajnimin e saj.

LG G Watch

“Mundësia për të punuar me Google-in në LG G Watch, ishte një përvojë e përkryer për LG-në duke i larguar kështu të gjitha mangësitë në pajisje si nga dizajni gjithashtu edhe nga ana inxhinierike,” ka thënë Dr Jong-seok Park, udhëheqës i kompanisë LG Electronics Mobile Communications.

LG nuk kanë publikuar karakteristikat për orën e tyre të re LG G Watch, mirëpo ka thënë se për detajet e plota të pajisjes do të njoftoheni në muajt e ardhshëm. /ameble