Tag Archives

2 Articles
Prezantohet LG Optimus G Pro në Korenë e Jugut

Prezantohet LG Optimus G Pro në Korenë e Jugut

Korea e Jugut, shtëpia e konsumit nga gjigandi i elektronikes LG, e para ka parë lançimin zyrtar të smartphone-it që është raportuar me herët LG Optimus G Pro. Sigurisht, që edhe karakteristikat e tij janë përfolur shumë, për të mos përmendur konfirmimin e ekranit me definicion të plotë 5.5 inç, kjo mund të jetë pajisja më e hollë duke krahasuar pajisje të madhësisë se ekranit te njëjtë.

Ekrani IPS ofron rezolucion 1920X1080 pixela në 400ppi, baterinë 3.140 mAh, i shoqëruar nga kamera 13 megapixel në pjesën e pasme dhe atë frontale 2.1 megapixel.

Në brendësi është i pajisur e para me  procesorin quad-core 1.7GHz Qualcomm Snapdragon 600, 2GB RAM, 32GB memorie të brendshme dhe sloten microSD, she do të paraqitet fillimisht me platformën android 4.1.2 Jelly Bean.|ameble| 


LG njofton për LG Optimus G Pro

LG njofton për LG Optimus G Pro

LG ka bërë të ditur se së shpejti tregut të smartphone-ve do të bashkëngjitet i shumë përfoluri Optimus G Pro. Kompania njoftoi se LG Optimus G Pro duket jashtëzakonisht i ngjashëm me Samasung Galaxy Note II, pra një ekran 5,5 inç HD të plotë 1080p dhe një quad-core procesor.

Thashethemet e mëparshme kanë treguar se ky smartphone mund të përfshijë gjithashtu një bateri 3140 mAh, 2GB RAM, mundësinë e 4G LTE lidhjes, 32GB e hapësirë të brendshme, një kartel microSD dhe kamera e pasme 13 megapixel.

LG po ashtu njoftoi se G Optimus Pro do të lansohet në disa tregje deri në fund të shkurtit duke mos dhënë informata rreth çmimit të tij. |ameble| [divider top=”0″]