Tag Archives

2 Articles
LG Optimus G2 me dizajn ndryshe nga të tjerët

LG Optimus G2 me dizajn ndryshe nga të tjerët

LG po përgatitet të prezantoj smartphone-in e përfolur Optimus G2 në një ngjarje të veçantë në qytetin e New York-ut nga fillim të muajit të ardhshëm, dhe në një intervistë me Korea Herald, një zyrtar i paidentifikuar i kompanisë LG ka zbuluar se ky smartphone të gjithë butonat fizik do ti ketë të vendosur në pjesën e prapme të pajisjes. Këto thashetheme vijnë bashkë me disa foto që janë shfaqur kohët e fundit, në të cilat gjithashtu tregohen butonat e tij të vendosur në anën e pasme.

Kompania e Koresë së Jugut si duket është në kërkim për të bërë një ndryshim me pajisjen e fundit, duke u fokusuar kështu në dizajnin e jashtëm dhe jo si disa kompani që kanë mbetur që disa vite në një dizajn. Nga ana harduerike Optimus G2 pritet të vijë i pajisur me ekran 5.2 inç HD, procesorin 2.3GHz Snapdragon 800, 2GB RAM dhe kamerën kryesore 13 megapikselë.

Çfarëdo që LG do të nxjerr me ketë model muajin e ardhshëm në konferencën e saj për shtyp, ne do të përcjellim ketë ngjarje drejtpërdrejt më 7 Gusht, kështu qe qëndroni me ne. |ameble|

LG dërgon ftesa për 30 Maj, vjen me një smartphone të ri

LG dërgon ftesa për 30 Maj, vjen me një smartphone të ri

LG po planifikon të lansoj një smartphone të ri më datën 30 Maj. Kompania tanimë ka dërguar ftesa për një ngjarje të tillë, dhe ka caktuar ta mbaj me 30 Maj në Macau të Kinës, për zbulimin e një smartphone-i të paemëruar që me shumë gjasë do të jetë një model i ri i serisë Optimus G.

Motoja në ftesë shkruan ” ImaGination Begins”, me shkronjën “G” të theksuar, kështu që është e sigurt se kjo pajisje do të jetë një version tjetër i serisë Optimus, e përfshirë nga dy versionet origjinale Optimus G dhe Optimus G Pro i ri.

LG Imagination Begins

Sipas thashethemeve të fundit mund të jetë modeli i përfolur LG Optimus G2, sepse disa foto të tij janë paraqitur javët e kaluara, edhe pse nuk është shfaqur asnjë informatë se çfarë karakteristikave do të ketë ky version. Për më tepër mbetet të shihet ditët e ardhshme. |ameble|