Tag Archives

7 Articles
Logitech lanson tastierën “Keys-to-Go” për Android dhe Windows

Logitech lanson tastierën “Keys-to-Go” për Android dhe Windows

Logitech ka lansuar një tastierë të re posaçërisht për përdoruesit e pajisjeve Android dhe Windows, të quajtur Keys-to-Go. Tastiera duket shumë e shumë e njëjtë me një model të mëparshëm të cilin e kishte lansuar për pajisjet iOS.

Logitech Keys-To-Go

Kjo tastierë, për tu lidhur më pajisjen tuaj përdorë Bluetooth-in dhe është dizajnuar të jetë e hollë dhe e lehtë për tu bartur kudo. Çelësat janë të rrafshet dhe të rehatshëm për tu shtypur dhe posedon një qëndrim të mirë mbështetës në pajisjet tuaja. Dhe krejt në fund tastiera është e mbështjelljur me FabricSkin. FabricSkin është rezistent ndaj ujit pluhurit.

Versionet e sistemeve operative që i përkrah përfshijnë Android 4.1 apo më të ri, kurse Windows 7 e më të ri. Tastiera Keys-to-Go del në treg këtë muaj me çmim për 69.99 $, në Evropë, SHBA dhe disa pjesë të Azisë. /ameble

Logitech preznaton tastierën K830 [Video]

Logitech preznaton tastierën K830 [Video]

Logitech prezantoi tastierën e re K830 e cila është projektuar për t’u përdorur edhe në mbrëmje.

[youtube id=”7v1UktPy9sE” width=”600″ height=”350″]

Duke iu falënderuar sistemit të integruar të avancuar të WiFi-së, tastiera Logitech K830 mund të kontrollon pajisjen në largësi deri në 33 metra. Gjithashtu përmban bateritë që mund të rimbushen të cilat njëkohësisht mundësojnë përdorimin e tastierës deri në 10 ditë.

Për momentin Tastiera Logitech K830 është lansuar në Britaninë e Madhe me çmim prej 89,99 £. /ameble

Lansohet kontrolleri Logitech PowerShell për iPhone

Lansohet kontrolleri Logitech PowerShell për iPhone

Logitech zyrtarisht ka lansuar kontrolluesin e tyre për lojëra PowerShell Controller që është i përshtatshëm vetëm për iPhone 5S, iPhone 5 dhe gjeneratën e 5-të të iPod-it.

[youtube id=”nVfeShqTx-Q” width=”600″ height=”350″]

Kjo pajisje posedon kontrolle analoge, baterinë me fuqi 1500 mAh që mundëson mbushjen e smartphone-ve gjatë qëndrimit të gjatë në lojëra dhe përkrah versionin  iOS 7.

Kompania ka dhënë një listë të lojërave që përkrah kjo pajisje dhe ato janë Anomaly 2, Asphalt 8 Airborne, Bastion, C.H.A.O.S HD, Cro-Mag Rally, GraalOnline, Trials Xtreme 3 dhe Trouserheart. Logitech siguron se gjatë përdorimit të kontrollorit aty ende mbetet qasja në butonat përreth pajisjes që do të thotë se mund ta lini në çdo kohë.

Pajisja Logitech PowerShell Controller posedon çmimin 99 $ dhe mund të blihet online nëpërmes Logitech, Best Buy dhe dyqaneve online të Apple-it. Për vendet tjera të botës shitjet do të fillojnë nga muaji i ardhshëm ka thënë Logitech. |ameble|

Tastiera e re Logitech TK820 e kombinuar me touchpad

Tastiera e re Logitech TK820 e kombinuar me touchpad

Logitech ka prezantuar tastierën e re wireless TK820, që ka të bashkangjitur një touchpad gjigand.

Përveç përdorim normal pjesa me prekje (touch) si duket është e fokusuar për Windows 8 (dhe versionin e ardhshëm Windows 8.1). Pjesa me prekje e tastierës Logitech TK820 me dimensione  106 X 106mm ka të integruar butonat për klikime dhe përkrah disa opsione si pinch-to-zoom dhe double finger scrolling.

[youtube id=”oegk8qlF7Jg” width=”600″ height=”350″]

Ajo përdor lidhjen dongle që lidhet automatikisht me pajisjet desktop apo laptop nga një largësi 10m dhe thonë se e mban baterinë 6 muaj. TK820 vjen me softuerin Logitech SetPoint që ju mundëson të rregulloni opsionet e tastierës dhe pjesës touchpad sipas nevojës tuaj.

Ajo do të ketë çmim rreth 75 €, nga tani është në dispozicion me para-porosi kurse tek konsumatorët vjen nga muaji i ardhshëm. |ameble|

Logitech prezanton “Harmony Ultimate Hub”

Logitech prezanton “Harmony Ultimate Hub”

Kompania Logitech ka prezantuar produktin e tyre më të ri “Logitech Harmony Ultimate Hub” i cili shndërron smartphone-in iPhone apo Android në një telekomandë mobile. Kjo pajisje konsiderohet të jetë shumë e përshtatshme për ti mundësuar njerëzve që ti centralizojnë shërbimet në telefonin e mençur.

Harmony_Ultimate_1 Ameble Main

Logitech Harmony Ultimate Hub mundëson që të kontrolloni deri ne tetë pajisje nga kudo në shtëpi duke përdorur aplikacionin të cilin duhet të instalohet në smartphone.

Përmes kësaj vegle mund të kontrollohet volumi, ndërrimi i kanaleve, opsionet si “fast-forward”, lëshimi, fikja, kthimi pas, etj. në televizorin tuaj. Gjithashtu mund të kontrollohen shërbime siç janë Netflix, Nintend Wii, Microsoft Xbox 360 dhe Sony PS3, të gjitha këto mund ti kontrolloni nga pajisja juaj e mençur.

E mira tjetër e Logitech Harmony Ultimate Hub është se kjo pajisje funksionin edhe nëse ju jeni në dhomën tjetër apo keni ndonjë pengese fizike përpara, që i bie se nuk keni nevojë që me doemos të drejtoheni kah objekti.

Logitech Harmony Ultimate Hub do të filloj të shitet në Europë dhe Amerikë nga muaji Gusht i këtij viti dhe do të kushtojë vetëm 99.99 dollarë amerikan. |ameble|

Logitech lanson Telepilotin më touchscreen

Logitech lanson Telepilotin më touchscreen

Telepilotët që çdo ditë e më shumë po bëhen më ekran më prekje (touchscreen). Kompania Logitech të mërkurën ka lansuar Telepilotin e ri Harmony Touch që do të vijë me ekran 2.4-inç. Harmony Touch është pasardhës i Harmony On. Përdoruesit e kësaj pajisje do të kenë mundësin të manipulojnë ngjashëm si në shumicën e smartphone-ve ose tabletëve. Pas një konfigurimi fillestar, Harmony Touch automatikisht programon kanalet televizive të bazuara në vendndodhjen e përdoruesit dhe të shërbimit kabllor. Ky Telepilotë universal funksionon në 225.000 pajisje nga 5.000 brende të ndryshme. Harmony Touch momentalisht është në dispozicion dhe mund të blihet nëpërmes uebfaqes së Logitech-it për 249,99 dollar.

Demonstrimi i kësaj pajisje nga Logitech është i shfaqur në videon më poshtë. |ameble| [youtube id=”egwSOVhofkE” width=”600″ height=”350″] [divider top=”0″]

Logitech nxjerr ne treg web kamerën HD për TV

Logitech nxjerr ne treg web kamerën HD për TV

by bmbi 1 Comment

Logitech ka njoftuar për kamerën  te re TV Cam HD, një web kamerë me definicion të lartë për komunikim privat dhe video konferenca, është thënë të jetë në përputhje me çdo HDTV që ka në dispozicion portin HDMI.

Kjo pajisje vjen me Skype te integruar dhe përfshin rrjetin Wi-Fi dhe Ethernet. Logitech TV Cam HD gjithashtu përmban një zile ne vete, kështu që kur dikush është duke bërë thirrje, edhe nëse televizioni juaj është fikur pranoni një zile.

Nuk keni nevojë për kompjuter, smart TV ose ndonjë pajisje tjetër për të operuar. Të gjitha elementet e duhura janë te integruara në TV Cam HD”, tha Glen Kuo, menaxher marketingu për produktet e Logitech-ut, në një video të postuar në YouTube te paraqitur me poshtë.

Kjo pajisje pritet të dalë ne treg nga ky fillim i gushtit dhe shtatorit ne SHBA dhe Evropë, përkatësisht, më një çmim prej 199,99$(163€). |logitech.com| [youtube id=”7rNF0QCRAEk” width=”600″ height=”350″] [divider top=”0″]