Tag Archives

2 Articles
Video shpaketim: Nokia Lumia 925

Video shpaketim: Nokia Lumia 925

Nokia Lumia 925 është një smartphone i zhvilluar dhe dizajnuar nga kompania gjigante Nokia. Kjo kompani ketë model të Lumia 925 e kishte prezantuar më 14 Maj 2013 duke e përshkruar atë si një “interpretim” të ri të modelit Lumia 920 ndërsa nga Qershori i viti 2013 ishte lansuar në treg.

Nokia Lumia 925 vjen me sistemin operativ nga Microsoft, Windows Phone 8 i cili mund të përditësohet në versionin e fundit 8.1. Lumia 925 posedon ekranin 4.5 inç PureMotionHD + AMOLED me rezolucion prej 1280 x 768 pikselve i mbështetur nga procesori 2-bërthamor 1.5GHz Krait dhe 1GB RAM memorie. Ekzistojnë dy modele të Lumia 925, modeli 16GB dhe modeli 32GB të cilat nuk mund të zgjerohen me anë të kartelës microSD. Sikurse shumica e smartphone-ve edhe ky model ka të integruar dy kamera, frontalen me 1.3 megapikselë dhe kryesoren 8 megapikselë.

Nëse keni vendos me ble modelin Lumia 925, në paketimin e tij gjendet smartphone-i Nokia Lumia 925, udhëzuesi, mbushësi, kufjet dhe kabllo USB. Të gjitha këto janë të prezantuara në videon e më poshtme. /ameble

Lansohet zyrtarisht Nokia Lumia 925

Lansohet zyrtarisht Nokia Lumia 925

Nokia ka lansuar sot zyrtarisht smartphone-in e ri me Windows Phone 8, Nokia Lumia 925 dhe tani kemi disa detaje dhe një video për ketë model.

Modeli Lumia 925 do të jetë i pari smartphone nga seria Nokia Lumia që shfaqet më mbështjellës alumini, pajisja vjen me ekran 4.5 inç Amoled me rezolucion 1280 X 768 pikselë. Karakteristikat tjera të Lumia 925 përfshijë procesorin 2-bërthamor Qualcomm Snapdragon S4 në 1.5GHz, hapsira e brendshme për të dhëna 16 GB, 1GB RAM dhe kamerën OIS 8.7 megapikselë.

Tani për tani kemi një video praktike të këtij modeli të paraqitur nga The Verge.

[youtube id=”pjQ4eWxOUDU” width=”600″ height=”350″]

Nokia Lumia 925 në Evropë do të filloj më shitje nga muaji Qershor, dhe çmimi i tij me pakicë do të jetë 469 € pa taksa.

Karakteristikat e plota të këtij modeli janë:

Modeli: Nokia Lumia 925

Sistemi Operativ

 • OS: Windows Phone 8

Procesori

 • Emri i procesorit: Qualcomm Snapdragon™ S4
 • Lloji i procesorit: Dual-core 1.5 GHz

Dimensionet

 • Gjatësia: 129 mm
 • Gjerësia: 70.6 mm
 • Trashësia: 8.5 mm
 • Pesha: 139 g

Ekrani

 • Ekrani: 4.5 inç Amoled, më prekje super sensitive
 • Rezolucioni: WXGA (1280 x 768), Corning Gorilla Glass 2, 334 ppi

Lidhjet

 • Kartela SIM: Micro SIM
 • Konektori mbushës: Micro-USB
 • USB: USB 2.0
 • Bluetooth: Bluetooth 3.0
 • Wi-Fi: WLAN IEEE 802.11 a/b/g/n
 • NFC: Secure NFC për pagesa

Bateria

 • Kapaciteti i baterisë: 2000 mAh
 • Bateri shkyçëse: Jo
 • Biseda 2G max: 18.3 orë
 • Biseda 3G max: 12.8 orë
 • Muzikë max: 55 orë
 • Wi-Fi max: 7.2 orë
 • Mbushësin Wireless: Po

Memorja

 • Hapësira e brendshme për ruajtje: 16GB
 • Hapësira për ruajtje: 7 GB SkyDrive
 • RAM: 1 GB |ameble|