Tag Archives

2 Articles
Huawei vitin e ardhshëm shpreson të hyj edhe në tregun e SHBA-ve

Huawei vitin e ardhshëm shpreson të hyj edhe në tregun e SHBA-ve

Huawei tani është një nga lojtarët kyç në industrinë e smartphone-ve, gjithashtu është shitësi i tretë më i madh në botë pas Samsung-ut dhe Apple-it.

Huawei Mate 8

Sipas një raporti nga WSJ, kompania kineze nga viti i ardhshëm do të hyj në tregun amerikan me smartphone-et e fundit Mate 8 dhe Honor 5X.

Pra është hera e parë që Huawei do të lansoj smartphone në tregun e SHBA-ve, gjithashtu është thënë se kompania do të bëj një prezantim në lidhje me hyrjen e tyre në tregun e SHBA-ve, muajin e ardhshëm në ngjarjen CES në Las Vegas.

Në ngjarjen CES raporti i WSJ më tej përmend se kompania kineze do të shfaqë modelin e ri të smartphone-it Mate 8, ku gjithashtu pritet të zbulojë detaje rreth disponueshmërisë dhe çmimit të këtij modeli. Krahas dy smartphone-ve të lartpërmendur, raporti më tej përmend se Huawei do të prezantoj edhe një smartwatch për tregun e SHBA-ve.

Huawei së fundmi kishte lansuar Mate 8, ku edhe është në dispozicion për shitje në Kinë. /ameble

Lansohet në Kinë smartphone-i Huawei Mate 8

Lansohet në Kinë smartphone-i Huawei Mate 8

Lansohet në Kinë smartphone-i Huawei Mate 8. I pajisur me ekran Full HD 6-inç dhe rezolucion 1920×1080 pikselë, posedon procesorin Kirin 950, 8-bërthamor i cili është i përbërë nga katër bërthama A72 në shpejtësi 2.3GHz, gjithashtu vjen me grafiken Mali T880 MP4 GPU. Si softuer e ka të instaluar EMUI 4.0 me bazë Android 6.0 Marshmallow.

Huawei Mate 8

Këto janë karakteristikat e vetme të prezantuara për ketë smartphone, tjetër që dimë është se do të vijë në tri ngjyra ari, bakri dhe argjendi dhe nga tani është në dispozicion për shitje në Kinë, kurse për vendet tjera pritet të dal në fillim të vitit të ardhshëm. /ameble