Tag Archives

2 Articles
Meizu lanson M1 Note me çmim jashtëzakonisht të lirë, fillon nga 130€

Meizu lanson M1 Note me çmim jashtëzakonisht të lirë, fillon nga 130€

Kompania kineze Meizu ka zgjeruar portofolin e tyre me një smartphone/phablet të ri, duke lansuar kështu modelin Meizu M1 Note i cili ofron specifika të larta dhe çmim jashtëzakonisht të volitshëm.

Meizu M1Note

 

Meizu M1 Note vjen me ekran 5.5 inç dhe rezolucion 1920×1080 pikselë, është i mundësuar nga një procesor 64-bit 8-bërthamor Mediatek MT6752 dhe grafikë Mali-T760 MP2. Masat e këtij smartphone-i janë 75.2 x 150.7 x 8.9mm dhe peshon 145 gram, 2GB RAM memorie dhe 16 ose 32GB hapësirë të brendshme për ruajtjen e të dhënave. Pajisja përmban gjithashtu rrjetin e dyfishtë 4G+2G , si dhe bateria e tij është mjaftë e qëndrueshme 3140 mAh.

Karakteristika të tjera përfshijnë kamerën kryesore 13 megapikselë për foto dhe video, si dhe atë frontale 5 megapikselë për selfie apo video-thirrje.

Sa i përket çmimeve apo disponueshmërisë, përdoruesit e interesuar për ketë smartphone, versionin me 16GB mund ta blejnë për vetëm 160$ (ose 131 €), ndërsa versioni 32GB  për 190$ (ose 156 €). Nuk është dhënë anjë informacion rreth disponueshmërisë për vendet tjera jashtë kinës. /ameble

Smartphone-i MX4 Pro nga kompania Meizu pritet të lansohet me 26 Tetor

Smartphone-i MX4 Pro nga kompania Meizu pritet të lansohet me 26 Tetor

Prodhuesi kinez i pajisjeve elektronike Meizu para disa muajve kishte lansuar smartphone e tyre të fundit Meizu MX4, i cili erdhi me specifika mbresëlënëse. Kjo kompani deri me tani ka vetëm 5 modele të smartphone-ve. Tani po flitet për një version tjetër të ardhshëm të smartphone-it, i cili do të quhet MX4 Pro.

MEIZU MX4

Meizu MX4 Pro thuhet se do të vijë me procesor më të shpejtë dhe më me shumë RAM se sa modeli i kaluar, dhe sipas një raporti të fundit, ky smartphone do të lansohet më 26 Tetor.

Karakteristikat që po fliten për të janë, procesori nga Samsung, Exynos 5430 dhe ndoshta do t’i ketë 4GB RAM. Meixu MX4 Pro i ri përfshinë ekranin Quad HD 5.4 inç me rezolucion 2560 x 1440 pikselë. Kamera frontale për selfies dhe video chat 13 megapikselë, kurse kamera e pasme e pajisjes është thënë të jetë 20.7 megapikselë. Opsionet për hapësirën e të dhënave do të jenë sipas zgjedhjes nga 16GB, 32GB ose 64GB dhe do të vijë me sistemin operativ Android 4.4 Kitkat.

Meizu MX4 Pro pritet të dal në shitje në Kinë nga po e njejta datë pra 26 Tetor, mirëpo ende nuk ka informata se kur do të fillojnë shitjen jashtë Kinës. /ameble