Tag Archives

3 Articles
Lansohet Moto E i ri me LTE dhe ekran më të madh

Lansohet Moto E i ri me LTE dhe ekran më të madh

Kompania Motorola për ditën e sotshme kishte paralajmëruar se do të jap një lajm të rëndësishëm dhe si duket e ka bërë. Ata zyrtarisht kanë lansuar versionin më të ri të smartphone-it Moto E, i cili vjen me çmim të ulët.

Moto E LTE (2)

Ky smartphone vjen i pajisur me ekran 4.5-inç, procesorin 4-bërthamor Snapdragon 1.2GHz, baterinë 2390mAh, kamerën e pasme 5-megapikselë, atë frontalen, si dhe vjen me versionin Android 5.0 Lollipop. Në ketë model Motorola ka futur edhe disa nga softuerët e vet të dobishëm, më të cilët shton karakteristika ekstra, si p.sh. mundësinë e marrjes së fotografive në mënyrë të shpejt etj etj.

Moto E i ri duke filluar nga sot do të jetë në dispozicion për blerje në mbi 50 vende si në Amerikën e Veriut, Amerikën Latine, Evropë dhe Azi dhe do të jetë me çmim 150 $ (ose 132 €).

Në përgjithësi, krejt kjo çfarë ka bërë Motorola me ketë model të smartphone-it tingëllon si një përmirësim i mirë për ketë seri. Tani posedon gjithashtu edhe rrjetin LTE dhe ekranin më të madh. /ameble

Moto E shfaqet për shitje online para së të lansohet zyrtarisht

Moto E shfaqet për shitje online para së të lansohet zyrtarisht

Tecnoblog ka hasur në listimin e smartphone-it të përfolur Moto E në një uebfaqe braziliane për shitje online, Fast Shop. Aty është parë gjithashtu edhe një imazh i këtij smartphone-i për të cilin thuhet së do të vij më çmim të lirë. I njëjti imazh që është shfaqur këtu, është parë me herët edhe në Twitter.

Moto E per shitje

Në ketë shpallje gjithashtu zbulohen karakteristikat e smartphone-it Moto E, që përfshinë ekranin 4.3-inç, kamerën 5 megapikselë, memorien e brendshme 4GB, 1GB RAM dhe procesorin Qualcomm 1.2GHz. Gjithashtu theksohet se do të vijë me portën microSD. Moto E nga paketimi vjen me versionin Android 4.4 Kitkat dhe gjithmonë sipas kësaj shpallje smartphone-i garantohet se do të marrë përditësimin e ardhshëm të platformës Android. Ky model pritet të jetë në dispozicion në të zezë, e bruzët dhe ngjyrë limonidhe thuhet se do të vijë me një çmim më të ulët se sa Moto G.

Moto E

Ky model është shfaqur para lansimit zyrtar, i cili është paralajmëruar të zyrtarizohet në nje ngjarje të organizuar nga Motorola në qytetit e Londrës të Martën. /ameble

Rrjedhin karakteristikat e smartphone-it “Moto E”

Rrjedhin karakteristikat e smartphone-it “Moto E”

Sipas spekulimeve të një rrjeti brazilian, Motorola është gati të lansoj një smartphone të ri, super të lirë, të quajtur sipas tyre Moto E. Uebfaqja braziliane për teknologji Tecnoblog posedon një pamje (screenshot) nga ky rrjet lokal. Kjo pamje zbulon ekzistencën e një smartphone-i i cili posedon karakteristika shumë të ulëta, për një smartphone të vitin 2014.

Moto E

Në pamjen e shfaqur ky model aktualisht shfaqet pa emër dhe pritet të vijë me ekran 4.3-inç me rezolucion ende të papërcaktuar, procesorin 2-bërthamor 1.2GHz, 1GB RAM dhe kamerën 5 megapikselë. Gjithashtu do të posedoj lidhjen 3G, memorie e brendshme 4GB dhe baterinë 1.900 mAh.

Pavarësisht karakteristikave të ulëta ky model mund të rezultojë si një smartphone interesant, sepse aty thuhet së trashësia e tij do të jetë 6.2mm dhe për t’u kuptuar ketë më mirë, smartphone-i me i hollë nga Motorola, Moto Razr ishte 13.9mm, i bie që ky model pritet të jetë ultra i hollë.

Sipas këtyre të dhënave, Moto E do të jetë shumë më i lirë se sa Moto G në kohen e lansimit, por pyetja është se në cilat vende do të lansohet? Mbetet të shihet. /ameble