Tag Archives

10 Articles
Zyrtare: Lansohet Motorola Moto X

Zyrtare: Lansohet Motorola Moto X

Në ngjarjen IFA 2014, Motorola ka zyrtarizuar modelin e ri të smartphone-it, Motorola Moto X.

Motorola Moto X vjen me një ekran të plotë OLED 5.2 inç me rezolucion prej 1920 x 1080 pikselëve, i përkrahur nga procesori 4-bërthamor me shpejtësi 2.5GHz nga Qualcomm Snapdragon 801, 2GB RAM memorie dhe 16GB /32GB hapësirë të brendshme.

Motorola Moto X ka të integruar dy kamera, frontalen 2 megapikselë që mund të incizon video me rezolucion të plotë 1080p, atë kryesoren 13 megapikselë, një bateri të fuqisë prej 2,300 mAh dhe vjen me sistemin operativ Android 4.4 Kitkat.

Moto X do të lansohet në SHBA, Evropë, Azi dhe Amerikën Latine me çmim prej 499$. /ameble

Motorola Moto X nga 14 Janari në Evropë?

Motorola Moto X nga 14 Janari në Evropë?

Pas suksesit me shitjen marramendëse të Moto G-së, Motorola është duke planifikuar që të shtoj edhe një smartphone tjetër në listën e produkteve  për shitje në tregun Evropian. Kompania tashmë ka dërguar ftesat për një ngjarje të veçantë që do të mbahet në Londër me 14 Janar, ku pritet lansimi në treg i pajisjes së re.

Rreth kësaj ngjarje nuk janë dhënë shumë informacione, prandaj akoma nuk dihet saktësisht se për çfarë pajisje bëhet fjalë, por një gjë është e mundshme, që smartphonet Motorola që në fakt janë pronë e Google kanë një anëtarë të “familjes” së tyre që akoma nuk ka filluar të shitet në kontinentin Evropian, është fjala për Motorola Moto X, prandaj ky mund të jetë produkti për të cilin bëhet fjalë.  Për momentin ky smartphone shitet veten me SHBA dhe Brazil.

Motorola Moto X pritet që të vije me çmim rreth 300 euro. \ameble

Motorola në plan një tablet Moto X

Motorola në plan një tablet Moto X

Motorola signMotorola se fundmi ka lansuar smartphone-in Moto X, smartphone ky që mund të personalizohet me një seri dizajnësh të ndryshme nëpërmjet Moto Maker, mirëpo si duket kompania tani ka në plan të nxjerr një pajisje tablet Moto X.

Kryeshefi ekzekutiv i Motorola-s, Dennis Woodside, ka përmend diçka të tillë në një intervistë dhënë për Engadget, mirëpo nuk ka dhënë ndonjë hollësi për karakteristikat në lidhje me pajisjen.

Tableti ndoshta do të jetë në dispozicion ngjashëm me smartphone-in nëpërmjet Moto Maker. Nuk ka detaje se me çfarë hardueri do të shfaqet, mirëpo një gjë është e sigurt se do të jetë me platformën dhe versionin e fundit të Android-it. |ameble|

Lansohet Moto X

Lansohet Moto X

Motorola tanimë zyrtarishtë ka lansuar smartphone-in Moto X për të cilin është folur shumë, gjatë javëve të fundit. Smartphone-i vjen me disa karakteristika interesante dhe do të jetë në dispozicion në më shumë se 2000 kombinime të mundshme.

Moto X shfaqet me ekran 4.7 inç HD AMOLED, përdorë sistemin kompjuterik X8 Mobile që përmban procesorin me 2-bërthama Snapdragon S4 Pro 1.7Ghz dhe 2GB RAM.

Karakteristikat tjera në Moto X përfshijnë 16GB hapsirë të brendshme ekziston edhe një version 32GB, vjen me bateri 2200 mAh dhe platformën Android 4.2 Jelly Bean.

Moto X në anën e pasme shfaqet me kamerë 10 megapikselë Clear Pixel për foto dhe video dhe një frontale 2 megapikselë për video-biseda, dy kamerat incizojnë me definicion të plotë në 1080p. Gjithashtu përmban kontrollet touchless, pajisja ju përgjigjet zërit tuaj dhe kjo mund të përdoret për shumë gjëra të tilla si informacione për vende të caktuara, kohën atmosferike etj.

Smartphone-i do të shitet me pakicë për 200 $ me kontratë 2 vjeçare dhe ka shumë mundësi që mund të personalizohet. Kjo pajisje është prodhuar në SHBA. |ameble|

Kur do të lansohet Moto X?

Kur do të lansohet Moto X?

Smartphone-i me më se shumti spekulime Moto X, me në fund e ka një datë lansimi që është paralajmëruar të jetë 1 Gushti. Tanimë është konfirmuar kjo datë dhe Motorola ka dërguar ftesa për ketë ngjarje që mbahet në New York.

Kjo pajisje e modeluar nga Eric Schmidt, nuk do të jetë smartphone-i më i mirë me kamerën me të mirë ose dicka tjetër, por çmimi i tij do të jetë mëse i pershtatshëm për një smartphone që e blen. Ky model gjithashtu është përfolur të paraqitet direkt me versionin e fundit të Android-it, Android 4.3 Jelly Bean. Për të tjera mbetet të shihet javët e ardhshme. |ameble|

Moto X

Shfaqet edhe video reklama për Motorola Moto X

Shfaqet edhe video reklama për Motorola Moto X

Në fundjavën që shkoj pamë disa imazhe nga Eric Schmidt për Motorola Moto X, kurse tani kemi edhe videon që është shfaqur si reklamë e këtij smartphone-i prej mediumit Rogers nga Kanada, të cilët na japin një vështrim më të mirë për ketë pajisje të re.

Video tregon disa nga karakteristikat e reja që do të jenë të dispozicion në Moto X, që përfshijnë mikrofonin e hapur që shpjegohet se do të jetë gjithmonë gati për komanda zanore.

Softueri fotografik në Moto X gjithashtu posedon një opsion të ri i cili nuk ka buton për të marrë foto mirëpo vetëm mund të shtypet dy herë kudo në ekran dhe regjistrohet fotoja. Një tipar tjetër me kamerën është fotografimi i shpejt, në qoftë se mbani gishtin në pjesën e ekranit të shtypur më gjatë atëherë do të kapen një numër i fotografive njëra pas tjetrës (shih videon më poshtë).

Në anën tjetër ne ende asgjë nuk dimë për harduerin e këtij modeli, ajo që dimë momentalisht është se smartphone-i do të shfaqet me ekran mes 4.3 dhe 4.5 inç dhe se do të vijë me Android Jelly Bean.

Moto X pritet të jetë shumë i përshtatshëm dhe do të vijë në disa ngjyra. |ameble|

[youtube id=”B8Aydvu3MFY” width=”600″ height=”350″]

Eric Schmidt shfaqet në publik me smartphone-in Moto X

Eric Schmidt shfaqet në publik me smartphone-in Moto X

Në një konferencë për biznes Allen&Co udhëheqësi i Google-it Eric Schmidt është shfaqur me Smartphone-in ende të pa publikuar Motorola Moto X dhe Corriera ka marr disa fotografi të cilat mund të shihni më poshtë.

Schmidt shfaqet me një version të pajisjes më ngjyrë të bardhë, por thashethemet thonë se ky model i smartphone-it do të jetë në dispozicion në ngjyra të ndryshme. |ameble|

Ketë javë një ngjarje nga Motorola, mirëpo jo për Moto X

Ketë javë një ngjarje nga Motorola, mirëpo jo për Moto X

Motorola logo 1Një ngjarje misterioze e planifikuar nga Motorola për javën e ardhshme me sa duket nuk do të përqendrohet në reklamën e fundit të kompanisë për smartphone-in e përfolur Moto X. Në vend të tij, Motorola do të fokusohet në diçka tjetër, edhe pse është krejtësisht e paqartë se çfarë mund të jetë. Kohët e fundit në llogarinë twitter @evleaks është parë një fotografi për Droid Maxx, gjithashtu janë dëgjuar edhe informacione në lidhje me një seri të pajisjeve Ultra, kështu që kompania ndoshta do të zbulojë diçka në lidhje me këtë.

Sipas burimeve anonime nga CNET, “ngjarja Motorola më të vërtetë është krejt diçka tjetër që nuk ka të bëj me Moto X as me kompaninë Google.” Shumë njerëz kanë thënë se Motorola në ketë ngjarje do të na tregoj më shumë rreth projektit Moto X, pas lansimit të një reklame që jap disa mesazhe të qarta. 11 Korriku është afër kështu qe shumë shpejt do të kuptojmë se për çka është fjala. |ameble|

Moto X, reklamohet para lansimit

Moto X, reklamohet para lansimit

Motorola Mobility të martën ka publikuar një reklamë të re për smartphone-in e tyre të ardhshëm që pritet të lansoj Moto X, një pajisje që ata thonë se është montuar në SHBA.

Kemi dëgjuar shumë thashetheme në lidhje me ketë smartphone, gjithashtu janë shfaqur edhe disa fotografi për të. Pajisja thuhet se është ndërtuar në një bashkëpunim të përbashkët në mes të dy kompanive Google dhe Motorola, edhe pse sipas ngjarjeve Google e ka humbur interesin.

Reklama thërret në imazhet amerikane, duke përfshirë barbecues dhe fishekzjarre, që shkojnë për fundjavën e ardhshme me datë 4 Korrik.

Reklama përfundon duke deklaruar se Moto X vjen së shpejti (“Coming soon”), dhe se ajo është Projektuar nga ju. Montuar në SHBA (“Designed by you. Assembled in the USA”).

Më poshtë e keni reklamën e plotë.|ameble|

Moto X Reklama

Motorola X Phone i përfolur do të lansohet këtë verë si Moto X

Motorola X Phone i përfolur do të lansohet këtë verë si Moto X

Moto XKa një kohë të gjatë që janë dëgjuar thashetheme në lidhje me smartphone-in Motorola X, e që tani është konfirmuar nga udhëheqësi i Motorola-s, Dennis Woodside, se ky model do të lansohet gjatë kësaj verë dhe do të quhet Moto X.

Për karakteristikat e kësaj pajisje kemi dëgjuar thashetheme të ndryshme, të cilat përfshijnë ekranin e plotë me definicion të larë 4.7 inç me rezolucion 1920 X 1080 pikselë dhe ndoshta mund të paraqitet me platformën e ardhshme Android 5.0 Key Lime Pie. Pajisja pritet të shitet në mbarë botën.

Kompania Motorola gjithashtu ka edhe disa pajisje tjera të reja për ti lansuar menjëherë pas modelit Moto X, këto pajisje pritet ti lansoj nga tani deri në Tetor, mirëpo nuk ka informacione tjera se çfarë mund të jenë ato, përveç Moto X që është konfirmuar. |ameble|