Tag Archives

2 Articles
Zyrtarizohet Motorola Moto 360

Zyrtarizohet Motorola Moto 360

Motorola më në fund ka zyrtarizuar orën e mençur Moto 360 dhe pajisja tani më është dispozicion për të blerë në SHBA me çmim prej 249,99$.

Motorola Moto 360 vjen me ekran 1.56 inç me rezolucion prej 320 x 290 pikselëve i mbuluar me Corning Gorilla Glass 2, procesorin TI OMAP 3, 512MB RAM memorie, 4GB hapësirë të brendshme dhe pajisja vjen me sistemin Android Wear OS.

Moto 360 lidhet me smartphone-in ose tabletin me anë të Bluetooth 4.0 LE.

Motorola Moto 360 po ashtu ka të integruar edhe disa funksione me zë, që mundësojnë kryerjen e një numër të madh të funksioneve të pajisjes duke thënë komandën me zë “OK Google”. /ameble

Si do të duket ora Moto 360 ?

Si do të duket ora Moto 360 ?

Muajin e kaluar, Motorola kishte shpallur një garë në të cilin u ka mundësuar dizajnerëve të ndryshëm që të krijojnë imazhin e orës së mençur Moto 360.

Faza e parë e kësaj gare tanimë ka mbaruar dhe Motorola ka përzgjedhur 10 dizajnët finale në mesin e më shumë se 1000 konkurrentëve të ndryshëm. Në fazën e dytë ku pritet të bëhet përzgjedhja e më të mirit, mënyra e përzgjedhjes do të bëhet përmes votimeve online në Google+.

Më poshtë mund të shihni 10 dizajnet se si do të mund të  duket ora e mençur Moto 360.  /ameble