Tag Archives

2 Articles
Zyrtarizohet Motorola Moto E për vetëm 117 $

Zyrtarizohet Motorola Moto E për vetëm 117 $

Dje kemi bërë njoftimin se smartphone-i Motorola Moto E është listuar në një ueb faqe braziliane për shitje online edhe pse ky i fundit ende nuk ishte zyrtarizuar si pajisje e re nga Motorola.

Por sot, kompania Motorola bëri edhe njoftimin zyrtar për modelin e ri Motorola Moto E duke e promovuar ate nëpërmjet një video e paraqitur më poshtë.

Janë konfirmuar edhe specifikat për modelin Moto E duke përfshi ekranin 4.3-inç, kamerën 5 megapikselë, memorien e brendshme 4GB me mundësi zgjerimi nëpërmjet microSD kartelës, 1GB RAM dhe procesorin Qualcomm 1.2GHz. Motorola Moto E vjen me versionin e fudnit nga Android 4.4 Kitkat.

Ky model pritet të jetë në dispozicion që nga sot në Britaninë e Madhe, Brazil, Indi, Spanjë dhe Kanada për vetëm 117 $. /ameble

Motorola Moto E brenda pak javësh

Motorola Moto E brenda pak javësh

Motorola-Moto-E-leaks-out-slim-compact-affordableËshtë mëse e vërtet që Motorola po përgatitet për diçka të madhe. Fotografi të ndryshme kanë filluar të qarkullojnë nëpër forume dhe portale të ndryshme me imazhet e produkteve të reja të kësaj të fundit. Tanimë kemi mësuar se së paku njëri nga këta telefona do të quhet Moto E dhe do të jetë një pajisje e përballueshme  në çmim, njëjtë siç ishte Moto G, por shume më  i hollë, dhe më kompakt.

Moto E pritet të fillojë së shituri në Meksikë dhe pritet të kushtoj 230$, pothuajse njëjtë sikur Moto G-ja. Mund të pyesni përse në Meksikë ? Motorola dhe kompani të tjera vazhdimisht janë duke u munduar që pajisjet e tyre me çmimet më të lira ti plasojnë në tregun e Amerikës Latine, ngase kërkesa është tepër e madhe.

Sa i përket specifikave harduerike akoma nuk ka të dhëna zyrtare, por në foton më poshtë mund të shihni specifikat e përfolura të cilat proklamohen të jenë zyrtare. Një gjë e është e sigurt, linja e re e smartphone-ve të Motorola pritet të publikohen brenda pak javëve.   /ameble

MotoE -Ameble